Aracımda video da görüldüğü gibi arıza ışığı yanıyor.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan peace27
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

peace27

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aşağıdaki linkte egr başlığını temizledim ordan yağ akıyordu, temizledikten sonra bu arıza ışığı yanıyor ama röllantide yanmıyor araba hıza binince yanıyor bazen hiç yanmıyor yani belli belirsiz anlarda yanıyor video aşağıda.
https://youtu.be/RBPv8rHK7kE
Temizlediğim egr kapağıda bu.

Not; Videoda arıza ışığı ilk saniyelerde yanmıyor ama trafik ışıklarına gelince yandı bazende yolda hızla giderken sönüyorda ışık tuhaf dengesiz bir durum.Son olarak şunu fark ettim arıza ışığı yandığında aracım gaz yemiyor sanki yada bana öyle geliyor olabilir çünkü ilk bir dizel aracım oldu.Aracım vectra b 2001 2.0 dizel.

Tüm boğaz temizliği neden yapmadınız. Ama garantisi yok yinede arıza ışığı yakabilir. Siz arıza kodunu da öğrenin nette aratın pc ye bağlatmadan da öğrenebilirsiniz.

Tüm boğaz temizliği neden yapmadınız. Ama garantisi yok yinede arıza ışığı yakabilir. Siz arıza kodunu da öğrenin nette aratın pc ye bağlatmadan da öğrenebilirsiniz.
Arıza kodu p0400 egr yani fakat öncedendr veriyordu bu hatayı ama hiç arıza ışığı yanmıyordu.İşin garip yanı bu zaten ayrıca boğaz temizliği yapacaktım ama gözüm kesmedi açıkcası yani bir hata yaparımda sonra komple motorh bozarım diye:) yorumun içinde teşekkür ederim kardeşim.

bi ara bizim kamyondanda böyle belli-belirsiz aralıklarda bi ışık yanıyordu herhalde yağ müşürü idi bu işle ilgili kablonun sıcaktan ekilenip şase yaptığını öğrendik. başkada bi fikrim yok

bi ara bizim kamyondanda böyle belli-belirsiz aralıklarda bi ışık yanıyordu herhalde yağ müşürü idi bu işle ilgili kablonun sıcaktan ekilenip şase yaptığını öğrendik. başkada bi fikrim yok
Teşekkür ederim yorumun için kardeşim.

Geri