Aracımdan soğumaya başladım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan daf95xf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

daf95xf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 yıl önce aldığım tertemiz orijinal aracımdan yaklaşık bir haftadır soğumaya başladım bu LPG yüzünden,egzantrik devir sensörü,sonrasında buji ve buji kablosunu değiştirdim.Bugün de depoyu fulleyip uzun yola çıktım ve bir süre sonra araç 3 bin devirdeyken bir kaç kez kerkindi öne doğru,benzinle devam ettim sorun olmadı.Usta cihaza bağladı test falan etti geldi tekrar bağladı biraz düzelme oldu ama tam çözülmedi canım iyice sıkıldı valla.LPG'yi komple söktüresim var artık.

Ekogaz sıralı sistem marka tüp var,1 yıldır hiç sorun yoktu çok da memnundum ama bu gidişle LPG daha cok kafamı ağrıtır gibime geliyor ya da iptal ettirip sadece benzinde kullanacam

ekogaz neymiş hocam ucuz etin yahnisi yenmez beyni falan çok dandi,k çapaklı mapaklı belli ediyor kendini sen prince takdır da gör

ben aracını benzinli kullanıp, lpg den uzak duran bir astra g sahibi olarak; tavsiyem çok fazla geziyorum, senede 15000km yi düşmüyorum diyorsanız, brc veya landirenzo gibi kaliteli marka lpg sistemi taktırın. ama yok ben senede 7-8 bin km civarı yol yapıyorum diyorsanız söktürün lpg yi benzin de binin. benim aracıma lpg hiç takılmamış taktırmayı da düşünmüyorum. uzun yol da 1lt lpg 10-11 km götürür, 1lt benzin 15 km civarı götürür. ona göre hesabınızı yapın. geçmiş olsun!!!

Ben aldığımda üzerinde ekogaz tüp vardı.onu çıkartıp yerine BRC taktırsam bir sorun falan çıkmaz herhalde değil mi?

ben aracını benzinli kullanıp, lpg den uzak duran bir astra g sahibi olarak; tavsiyem çok fazla geziyorum, senede 15000km yi düşmüyorum diyorsanız, brc veya landirenzo gibi kaliteli marka lpg sistemi taktırın. ama yok ben senede 7-8 bin km civarı yol yapıyorum diyorsanız söktürün lpg yi benzin de binin. benim aracıma lpg hiç takılmamış taktırmayı da düşünmüyorum. uzun yol da 1lt lpg 10-11 km götürür, 1lt benzin 15 km civarı götürür. ona göre hesabınızı yapın. geçmiş olsun!!!

eminmisiniz o kadar az yaktığına aracınızda yol bilgisayarı varsa ortalama 100 km de yaktığına bir bakın...

Arkadaşlar aynı olayı ben de yaşıyorum, ama çok bariz belli olmuyor bir 3000 devri geçince bir de 4000 devire yaklaşırsa anlık gaz kesiyor gibi oluyor. Ama ben çözemedim maalesef. Buji, buji kablosu değişti bir tek bobin kaldı. Ben de bıraktım. Çok kafanıza takmayın şehiriçi belli olmaz zaten fazla... LPG li çıkmıyor sonuçta arabalar fabrikadan. Sonradan da bu kadar uyum sağlıyor...

Evet şehiriçinde normal seyrederken bir şey hissetmiyor ama arabaya çok yüklenirsem yapıyor nadir de olsa,yine de can sıkıcı,arabadan ses gelse huylanırım ben

Orjinal bir markanın yazılımını kırarak ortaya çıkan LPG sistemi markalarına dikkat edin. Bu eküyü kullanan 5 adet marka var ve bir zaman sonra motorların canına okuyor bunlar. Hemen söktürün. İnşallah motorunuz fazla zarar görmemiştir.

Geri