Arka teker yüksekliğini artırmak için ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Ozgurruh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,
Ben kışlık olarak 15" orjinal, yazlık oalrak ise 16" (205/55/16) lastik ve jant kullanıyorum. 2.5 senedir araba bende ve mevcut yazlık lastikler ile bir sıkıntı çekmemiştim, fakat geçen goodyear lastik aldım aynı ebatlarda, ılgaz'a 5 kişi ve yüklü şekilde gitmiştik, o sırada özellikle sağ arka lastiğe çamurluk kısmı sürtüp hafif iz yapmış. O günden beri paranoya oldum değdi değiyor diye. Arka lastilkerin olduğu kısmı, yani aracın arkasını hafif yükseltip, lastik ile çamurluk arasınındaki payı biraz daha açmanın yolu var mı? Buradan birisi, renaut broadwayı için sanayiye gidip aracın arkasında bir vida mı ne ayarlatıp yükseltmiş bende de varsa biraz yaptırmak niyitindeyim de yükseltmek için

sorun büyük ihtimal amortisörlerdedir
artı yükseltmek sorununu çözmeyecek ve TÜV sorun çıkaracaktır

Amortisörde sorun var ise; lastik ile çamurluk arasındaki boşluğu araç durur vaziyette etkiler mi peki ? Dediğiniz gibi yükten ve bozuk yoldan dolayı belki zarar görmüş olabilir. Çünkü önceden bir sıkıntım yoktu. :(
.
Birde sormayı unuttum; amortisörlerin ömrü falan var mı ? Ne bileyim ağır bakım da değişmesi gerekir mi mesela?
Teşekkürler.

Son düzenleme:
araya takoz koyarlar sanırım ama fazla yüksetme aracın dengesi bozulr viraja filan girdiğinde kıç atabilir

Bu spor yay ve spor amortisör mü ne varmış, bunların bir zararı olur mu araca? vea TUVTURK'te falan.

Ha bu arada,sadece arka 2 lastik yükte iken sanırsam sürtüyor, önler düzgün bayağı bir açıklık var bu normal mi? Yaniön ve arka arasındaki bu boşluk farkı.

Ben araçların yükseltilmesine, özellikle de arka kısmının yükseltilmesine karşıyım. Ülkemizin yol şartları malüm :(. Bir yakınım aracının arkasını durduk yere yükseltti, kaç kere eski haline getir diye uyardım ama dikkate almadı, bir süre sonra aracını kamyon kasasında sanayiye götürdük (takla sonucu).

soylediginiz sistem coilover tarzi yayin altina eklenen disli takozlardir. Astra H aracinda kullandim hos ve guzel bir ozellik, yayin alt kismi takoza gore ayarlaniyor, takoz yayin icine girdiginden hic bir dert yaratmiyor. Aldiginiz urunun TUV sertifikasinida isterseniz muayenede hic bir sorun cikmaz.

size resim ekliyeyim...

Bu parca ile arka yaylari 16 takinca yukseltir, 15 takinca orjinal haline getirisiniz.

Ekli dosyalar

• dsc00060vc.webp
    dsc00060vc.webp
    24.7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Peki, çamurluk açma diye bir işlem varmış. Ankara'da bunu yapan bildiğiniz bir yer var mı??

Geri