Arkadan plakaya ceza yazılıyormu?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar slm eve ceza tebliği geldi. 61 TL. polis memurunun adı ve imzası var. Kırmızı ışıkta geçmek gibi huylarım yoktur. Tarih ve saat sabah işe gittiğim zamana debk geliyor. Bi arkadaşım cep telefonuyla konuşurken görmüşse onada yazmış olabilir dedi.

Beni durdurup bişey imzalatmadılar yani. fotoğraf falanda yok ve bildiğim kadarıyla o güzergahta mobese falanda yok zaten.buna itiraz edebilirmiyim ve nereye itiraz etmeliyim?

sebep yazmıyo mu?
bi dönem plakaya kesilen cezaları geçersiz sayan bi mahkeme kararı çıkmıştı ama sonra düzenleme yapıldı diye kalmış aklımda

ustunde sayılı birşey yazar 61/B gibi. onu bul ve araştır. cezanın ne oldugu cıkar. ona gore yola cıkarsın. bıze de hıc gıtmedıgım bız yerden park cezası gelmıştı.

aynı şekilde bundan 8-10 yıl önce babama denizlide kesilmiş park cezası gelmişti ama hayatımızda denizliye gitmemiştik

20 olan plakayı polis 26 gibi yazmış 0'ı yazarken uzatmış babama patlamıştı. mecbur ödemişti..

Arkadaşlar slm eve ceza tebliği geldi. 61 TL. polis memurunun adı ve imzası var. Kırmızı ışıkta geçmek gibi huylarım yoktur. Tarih ve saat sabah işe gittiğim zamana debk geliyor. Bi arkadaşım cep telefonuyla konuşurken görmüşse onada yazmış olabilir dedi.

Beni durdurup bişey imzalatmadılar yani. fotoğraf falanda yok ve bildiğim kadarıyla o güzergahta mobese falanda yok zaten.buna itiraz edebilirmiyim ve nereye itiraz etmeliyim?

8-10 ay önce izmit şehir merkezinde başıma geldi benimde. Doplhin AVM ilerisindeyim yeşil yandı kavşağa girdim, kavşağın her çeyrek dönüşünde yine lamba, kırmızı yandı, bir yağmur var maşallah... bende arada kaldım. neyse 2 metre ileri gidip düzgün bir şekilde durdum. trafik karışmış, arapsaçı gibi yani. polsin biri geldi, eğilip plakamı okudu başladı kağıda bişeyler yazmaya. yeşil yanınca yanına yanaşıp durumumu açıklamaya çalıştım. olmadı, dinlemedi, ilerde bir yere park edip geldim. zar zor ikna ettim plakamı sildirtmek için... lafın özü, sana bişey imzalatmadan plakaya ceza yazıyorlar:(

Son düzenleme:
1 ay önce geldi 61 lira bide 130 mu ne öyle bisey bizimkinde sebebpte yazmıodu sadece madde yazıodu fahri kesmis ben fahriler kesemio biliodum ama kesiomus:D neyseki abimin kullandığı allahtan:D

emnıyet mudurlugune maıl atın cevap verıyorlar benımde plakaya kesmıslerdı tıpıs tıpıs odedım

60 liraysa kırmızı ışık değildir kırmızı ışığın temiz 128 lirası var muhtemelen emniyet kemeri veya ceple konuşmadır

eğer fahri müfettişler kesmiş ise büyük ihtimal ya yanlış parktır yada girilmez yola girmişsinizdir. genellikle bir fotograf eşliğinde gönderilir cezalar. eğerfoto yoksa fahri müfettiş değildir. arkadan yazıldığına göre yine ya park cezasıdır yada trafik kameraları ile yolda giderken bir kusurunuz belirlenmiş ve ceza peşinizden gönderilmiştir.

Adliye ye gidip itiraz edin.Daha yeni , plakaya kırmızı ışık cezası ve üstünede polis ikazına uymamak yazmışlar.Öyle bir suçumun olmadığına da eminim.Sırf ceza ücreti katlansın diye.Bende yarın Adliye ye gidicem.

Geri