Arkadaşlar tecrübesi olan yardım eder mi?

yakamoz33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Aranıza yeni katıldım.Benimde vectra B 2001 beyaz bir meleğim var.:) Ama bu aralar canımı sıkıyor açtığı masraflarla:mad: Yarın ateşleme bobinini değiştireceğim.Araba gaz yerken tekliyor özellikle soğuk olduğunda.Isınınca o kadar sık yapmıyordu.Dün göğüsteki motor elektroniği lambası yandı.Daha önce de yanmıştı bilgisayara bağlattım ateşleme bobini demişlerdi.Ustaya gösterdim 2 şeyden yapar dedi.Ya ateşleme bobini yada egl valvinden dedi.Emin olamadım.Şimdi sizlere danışmak istedim.Neden yapıyor olabilir?

Araç gaza yüklendiğinde bariz bir şekilde titriyor ve gitmiyorsa.. Mutemelen Bobin..

Değiştirmeden önce yeni bobin ile deneyin aracı. Düzelme yoksa boşuna masraf etmeyin.

lpg taktıktan sonra bende de oldu titreme gaz yememe ..bobini değiştirdik düzeldi. geçmiş olsun.

benim araçtada söyle birşe yolmustu...araç titriyordu hani böyle araçta benzin biterde araba böle bogulurya birden atılır sonra cekişten düşer normalde titremez ama gaza basınca titireye titreye kalakar gider...benimkinin sebeebi egr valfi idi...egryi değiştirmek cok basit bişey kendiniz bile yaparsınız şahsen ben kendim yaptım...gidin tanıdık parçacı flan varsa takın eger ondan değilse geri verirsiniz..bobine bakarsınız...

opellerde genel problemdir ateşleme bobini benim 4-5 yaşında aracımda başıma gelmişti. çok dert etmeyin bence. Allah daha kötüsünü vermesin...

Geri