Astra ABS Lambası Yandı. Araba Garipleşti !

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;

Bugün Akşam Saatlerinde Alışveriş Merkezine gitmek için Yola Çıktım. Seyir halindeyken birden ABS Lambası Yandı. Frenler tutuyordu. Bu Sebeple yola devam edip alışveriş Merkezinin Otoparkına çektim arabayı. Orada aracı stop edip tekrar çalıştırdım. Araba Ötmeye Başladı İbre oynamaya başladı.

Yarında Pazar. Artık Pazartesi servise götürcez. Sizce Sıkıntı nerededir. Bu Sorun neden ortaya çıkar. Daha Önce başına gelmiş olan varmı aramızda...

Altta Video Ekledim. Videoyu Sonuna kadar izlemenizi rica ediyorum.

Teşekkür ediyor , Yorumlarınızı bekliyorum...

Saygılarımla....

https://www.youtube.com/watch?v=3TJrzZTkzi0&feature=youtu.be

Son düzenleme:
akü zayıflarsa gösterge sapıtır. airbag abs lambaları vs yanar söner. en basitinden başlayın aküyü ölçtürün derim...

akü zayıflarsa gösterge sapıtır. airbag abs lambaları vs yanar söner. en basitinden başlayın aküyü ölçtürün derim...

Tamam Olmassa Onuda Yaptırırız tabi. Siz videoyu izlediniz mi ? İbre hareket ediyor ilk defa görüyorum böyle birşeyi...O Yüzden akü hiç aklıma gelmedi...

Cok ilginc bu opel adama kafayi yedirtir.hemen ariza tespit cihazina baglatin videoyu ustaniza gosterin cihazda akude olculur zaten stop halinde ve calisirken.fren musiri arizasinada cihazla bakilir test yapilir saglammi bozukmu diye.aku olabilir..aku olmazsa cim moduludur heralde

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen bir forumda okumuştum Abs lambası hakkında aynı durum söz konusuydu ve akü değiştirildiğinde sorunun çözüldüğünü söylüyorlardı.

akü bittiğinde birde konjüktör bozulup akü fazla şarj yediğinde gösterge sapıtır

Merhaba Değerli Arkadaşlar ;

Bugün sabah ilk işim Opel Servisine gitmek oldu. Olağan bir şekilde araca TECH2 Cihazını bağladı usta baktı , ABS Lambasının yanma sebebi Sol Ön Tekerin İçindeki bilyaların dağılmasıymış...

Parçanın Linkini aşağıda paylaştım dileyen bakabilir. Bilyaların dağılması sebebi ile Bu Parçada bulunan ABS Sistemine sinyal gönderen kabloda parçalanmış ve bilyalarda dağılmış. Yenisi ile değiştirilerek sorun giderildi.

150 TL + 20 TL(İşçilik) = 170 TL 'ye Mal Oldu bu Arıza....

Parçanın Bilgileri ve fiyatı : http://www.********************/pinfo.asp?pid=691

göstergenin sapıtma sebebi de bumuymuş ?

Geri