Astra Cdti İçin

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar babamın dayısında 2005 volvo s40 var. bunu satıp 2008 2011 astra dizel almayı planlıyor. bu arablrı bir ara 40 verdiler ama şimdi hasar kayıtlısı bile 33 bin yazmış. sizce ederi nedir ben 32 falan temiz birşey alırız diyorum ama ?

S40'ın durumunu bilmiyorum ama bir Astra H sahibi olarak attan inip eşeği binmesin derim :) Amaç ekonomiyse LPG düşünülebilir.

Dizel Astra H'ların üretimi olmadığı için çok kıymetlendi. Fazla km yapmamış 2-3 yaşında 1.3 dizeller 36-37 bin tl civarı.

s40 at ise astra h emin olun yarış atı falandır :D s40 0 hata 1.6 modeli donanım olarak abs airbag klima sadece. en baz donanımı yani. ama arabada boya bile yok. motoru çok iyi
s40'da lpg var ancak lpglide olsa şehir içinde 30 krş civarı çok rahat yakıyor. üstü size kalmış min 30 krş. safranbolu civarında. birde kışın safranboluda mesafeler kısa araba lpg geçinceye kadar gideceğiniz yere çoktan gelmiş oluyorsunuz...
dün istanbuldan geldim 24 krş civarı yaktı. ama kesinlikle astradan konforlu bir araç değil. biraz daha iyi focus gibi düşünün :D

Bir Volvo ve Opeli ben asla kıyaslamam, çin malı olsa da Volvo is volvo, ancak ilk başta ben Volvoyu 1.6 dizel sandım haykıracaktım, durun yapmayın diyerekten. Baz donanımlı ve hantal bir volvo kullanmaktansa, full donanımlı 1.3 dizel astra mantıklı geliyor,güvenli bir yazılımla hem hantallığı üzerinden atar hem yakıt ekonomisi... Düşük güç üreten volvolara karşıyım ben :(
4eva S40 T4 :rakir:

volvoyu gözünüzde büyütmeyin s60'da bindim emin olun opelden bir üstün yanı yok. özellikle ford yapımları için konuşuyorum. sağlamlık bakımından herkes isveç çeliği vs yorumu yapıyor ama bana çok komik geliyor. şöyle söyleyeyim vectrayla 750 km yaptım bir gram bel ağrısı çekmedim. dün istanbul karabük yaptım ancak kendime geldim. konfor bakımından vectramı gidipte öpesim geldi ;)

valla benim bildiğim volvo aman aman bir araba değil :D hele fiyatını bana göre hiç haketmeyen bir araba...

valla benim bildiğim volvo aman aman bir araba değil :D hele fiyatını bana göre hiç haketmeyen bir araba...

2004 sonrası volvolar zaten isveç çeliği değil geely tenekesi :p , sac kalınlığından tutun iç trim malzeme kalitesine kadar düşü hissettirir. Bel ağrısına gelince keşke volvonun bel destek ayarını kurcalasaydın koltukları çok işlevseldir, kaldı ki Volvo s60 konfor konusunda vectra kadar iddaalı bir araç değil, hele arka koltuk diz mesafesi beni çıldırtan cinsten, sığamıyorum...Yol tutuş, yakıt tüketimi, performansı, aktif ve pasif güvenliği + görüntüsü ve prestiji "standart bir NB" vectrayı cebinden çıkarır(her ne kadar vectra c lere bayılan ve aracımı sattığımda Vectra C alacak bir insan olsam da gerçek bu)

dipnot : Yakıt tüketimi konusunda 2.2 vectra C bile 1.6dan daha ekonomikken, Volvo S60 2.0T 165-180hp ve 2.3T5 250hp lik motor seçenekleri verdiği performansın karşılığında gerçekten çok görülemeyecek yakıt tüketimine sahip.

165 bg'lik, deri koltuklu s40 T4 diye düşündüm ama 2005 demişsiniz zaten şimdi farkettim :)

Hocam T4 serisi türkiyede en üst 2001 modele kadar var ve 165hp olan modeller 2.0T modeli. T4 serisi herşeyi full sadece sunroof ve otomatik şanzıman opsiyonel olarak sunulur 200hp/300nm motor seçeneği standarttır. 1997-2000 arası 1855cc 0.9bar turbo basıncı, 2001 modellerde motor güncellenerek 1948cc olarak yükseltilmiş, turbo basıncı düşürülerek 200hp/300nm verileri sabit kılınmıştır. 0-100 7sn, şehir içi 11-13litre kullanıma bağlı , şehir dışı 6-7 litre yakıt tüketimi. Temizini bulmak hariç harika bir araç :)

2m5m52a.jpg

Geçen hafta 1.3 cdti otomatik astra aldım 2009 model çok olmadı ama gayet memnunum. Bu arada Volvolarında sorunsuz olduğu söylenemez, araştırıp temiz araç bulup almak önemli olan...

Geri