Astra Classic Sedan 2012

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan ossmen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ossmen

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra Classic Sedan 2012 sahipleri, araçları hakkında genel olarak nelerden memnun, nelerden şikayetçi? Teşekkürler..

Fiyatına göre bulabileceğin en donanımlı ve en ideal araba.Ben alalı 3 ay oldu.Şu anda 2000 km'de.Çok büyük sorunlar yaşamadım.Yakıt tüketimi fena değil.Benim şu anki ortalamam 7.3/100 litre.Genelde şehirdışı binerim ve geri kalan zamanda araç otoparkta duruyor.Sürüş konforu iyi.Yola yapışıyor.Bence e büyük eksikliği fiyatının az olması :))

Ben 2010da ilk classic'e düştüğü zaman almıştım standart opel classic'i malzeme kalitesinden hiç memnun değildim yine kısmışlar, 2 kere cim sorunu yaşadım, 1 kere kalorifer motorunun pervanesi kırıldı ses yapıyordu, dizeldi 1.3 90hp araç gitmiyordu özellikle 1.3 70hp corsa kullandıktan sonra anladım gitmediğini sattım arkama bile bakmadım.

Aracı alalı 2 aya yaklaştı. Daha önceleri kısa süreli Focus 1 ve 2007 model Dizel Corolla ( eski kasa ) gibi C sınıfı araç kullanmış birisi olarak minik bir değerlendirme yapalım.

Malzeme kalitesi ( ön konsol, ön göğüs ve kapı içleri plastikleri C sınıfı bir araç için yeterli. Yumuşak malzeme kullanılmış. ) Göstergelerin, yol bilgisayarının ekranı çok iyi. Koltuk yapıları rahat. İç mekan genişliği fazlasıyla tatmin edici. dış tasarım bazı arkadaşlarca son güne bırakılmış ev ödevi gibi görülse de ben çok beğeniyorum. Aracın ses yalıtımı benzinli bir otomobil için kabul edilebilir sınırlarda. Rüzgardan etkilenmeye rastlamadım. Mıcırlı asfaltta rutin yol sesini alıyor. Direksiyon kullanımı rahat ve yumuşak. Ama aynı şeyi şanzıman için söylemek biraz zor. Ben daha rahat çalışan bir vites kutusu beklerdi. Özellikle soğuk havalarda 2. vites girmem de girmem diye inat ediyor. bagaj kapağının anahtarla açılması güzel bir olay ancak açılması için bir müddet basılı tutmak can sıkıcı. Grafik bilgi ekranının ve yol bilgisayarının hem direksiyondan hem de konsoldan kumandası iyi ama biraz karışık gibi. Emniyet kemeri uyarısının olmaması benim için iyi ( araca biner binmez uyarsın uyarmasın mutlaka takarım şehir içi dışı farketmez ) kafa ağrıtmıyor ama bu sınıfta bir araç için olması gerekirdi. Bunların yanında classic modellerinde 2010-11 yıllarında 111. yıl ve diğer modellerde görülen bazı malzemeleri yok etmişler. Göstergelerde crom kaplama halkalar kalkmış. Ön kol dayama ( Ne hikmetse HB de var sedan da yok ) kaldırılmış, ön kapların üst bölümündeki krom görünümlü çubukları da kaldırmışlar. Ama aracın satış fiyatının orta donanım bir b sınıfı araç kadar olması yukarıda olumsuzlukları bir anda yok ediyor. Sonuç: iyi bir tercih yapmışız...

Aracı alalı 2 aya yaklaştı. Daha önceleri kısa süreli Focus 1 ve 2007 model Dizel Corolla ( eski kasa ) gibi C sınıfı araç kullanmış birisi olarak minik bir değerlendirme yapalım.

Malzeme kalitesi ( ön konsol, ön göğüs ve kapı içleri plastikleri C sınıfı bir araç için yeterli. Yumuşak malzeme kullanılmış. ) Göstergelerin, yol bilgisayarının ekranı çok iyi. Koltuk yapıları rahat. İç mekan genişliği fazlasıyla tatmin edici. dış tasarım bazı arkadaşlarca son güne bırakılmış ev ödevi gibi görülse de ben çok beğeniyorum. Aracın ses yalıtımı benzinli bir otomobil için kabul edilebilir sınırlarda. Rüzgardan etkilenmeye rastlamadım. Mıcırlı asfaltta rutin yol sesini alıyor. Direksiyon kullanımı rahat ve yumuşak. Ama aynı şeyi şanzıman için söylemek biraz zor. Ben daha rahat çalışan bir vites kutusu beklerdi. Özellikle soğuk havalarda 2. vites girmem de girmem diye inat ediyor. bagaj kapağının anahtarla açılması güzel bir olay ancak açılması için bir müddet basılı tutmak can sıkıcı. Grafik bilgi ekranının ve yol bilgisayarının hem direksiyondan hem de konsoldan kumandası iyi ama biraz karışık gibi. Emniyet kemeri uyarısının olmaması benim için iyi ( araca biner binmez uyarsın uyarmasın mutlaka takarım şehir içi dışı farketmez ) kafa ağrıtmıyor ama bu sınıfta bir araç için olması gerekirdi. Bunların yanında classic modellerinde 2010-11 yıllarında 111. yıl ve diğer modellerde görülen bazı malzemeleri yok etmişler. Göstergelerde crom kaplama halkalar kalkmış. Ön kol dayama ( Ne hikmetse HB de var sedan da yok ) kaldırılmış, ön kapların üst bölümündeki krom görünümlü çubukları da kaldırmışlar. Ama aracın satış fiyatının orta donanım bir b sınıfı araç kadar olması yukarıda olumsuzlukları bir anda yok ediyor. Sonuç: iyi bir tercih yapmışız...
Barış bey aracımızı mükemmel derecede özetlemişsiniz.Altına imzamı bnlerce kez koyarım.Kim ne derse desin mükemmel araç.Bugün araç alacak olayım gene alırım.Yorumunuzu ayakta alkışlıyorum.

Barış bey aracımızı mükemmel derecede özetlemişsiniz.Altına imzamı bnlerce kez koyarım.Kim ne derse desin mükemmel araç.Bugün araç alacak olayım gene alırım.Yorumunuzu ayakta alkışlıyorum.

Teşekkür ederim. Uzun yıllar araçlarımızı kazasız sorunsuz binebilmek dileğiyle..

Nasıl desem herşeyin olduğu ama bazı şeylerin tam olmadığı bir araba.. Direksiyonu ilginç derecede ağır başta lastikler kalın araba ağır falan diyordum ama bolca Kangoo vs reno kullandım onlar bile böyle değil pamuk gibi.. Süspansiyon cidden sert öyle sallana sallana gideyim diyemiyorsunuz ancak gayet başarılı yol tutuşu var daha esp lambasını yakamadım :) yakıt için biraz dikkat etmek lazım azıcık basayım derseniz 1-2 lt hemen oynar :) ben 2.el aldım fiyat/performans oranı gayet iyi

Arkadaşlar bu yıl rekor seviyede Opel Astra Sedan araç satıldı.Hepimiz aldık :) Peki araç hakkında yorum yapacak başka kimse yok mu ??? Paylaşımda bulunalım arkadaşlar.Faydalı olacak bizler için.mesela bu aracı alanlar ne kadar yakıyor.Lpg düşünüyor mu paylaşalım.Araçlarımız sıfır daha heyecanlı olmamız lazım :))

LPG olmazsa bakkala zor giderim :) ş.içi 9.5 lt tüp otobanda 120 km ile gidince 7.5 lt ortalama ;)

Bana göre direksiyon normal sertlikte. Adı hidrolik olan ama sertlikte şahin doğan ile yarışan otoya binmiştim zamanında. Uzun yolda 120 km/s ye kadar normal bir değer sergiliyor. Ama şehir içinde ben benzinli otoyum diyor ve arkadaşların dediği gibi 10 lt/100 km sınırlarında geziyor. Az km yaptığım içinLPG düşünmüyorum. Sonuç: Opel 2012 sonlarına doğru bu fiyata bu donanımda bir araç sattığı için adamların kafası çalışıyor demek gerekiyor. ( 2013'de fiyatını artırarak cazibesini kısmen yitirdi diyebilirim ) ESP'miz yok ama viraja girmeden önce yavaşlayarak bu sorunu kısmen aşıyoruz. Ani manevra ihityacı hissetmeyiz umarım. Yol tutuş bir sedan için yeterli. Konfor olarak da ben hafif ticariden geldiğim için bana çok iyi geliyor. Anlayamadığım bir olay araç 90-105 km/s arası hızlanırken motoru ayaklarda bile hissettiyor. ama 110 km/s'den sonra araçta bir rahatlama hissediliyor.

Geri