astra essentia cc20 teyp ve hop.

pumping_iron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar yeni astram var ama essentia modeli olduğu için uzerinde cc20 kasetçalar ve buna bağlı sadece ön kapılarda orj. hoparlorleri var.

ben arka kapılara yeni hop. takmak önlerdeki orjinalleri de kaliteli birşeyle değiştirmek istiyorum ama sorun şu ki uretici firmanın sitesinde
http://www.blaupunkt.com/DE/7643101311_main.asp
4 çıkış olarak gosterilen malı kullanırken balance(sağ-sol) ayarı yapmama rağmen fader(ön-arka) ayarı yapamamam menüde oyle bi ozellik çıkmıyo çünkü aklıma gelen tek şey bu malı yazılımla 2 çıkışa kısıtlamış olmaları????

İkinci sorun ise kapılardaki hoparlor ölçülerini bilmiyorm arkada hop. yok kablo hattı varmı onuda bilmiyorm denememe rağmen sokemedim de (kapının altında iki tane yıldız vidayı sokmeme rağmen panel çıkmadı acaba sokmek için asılmak mı gerek)

yardımcı olan değerli arkadşlaraa şimdiden çok teşekkr ederimm.

cc20 kaset calar olup her hangi bir sekilde 4 cikis ayari yapamazsin, 4 cikis ayari yapmak icin en az cd 30 takman lazim. Cunku menuyu desteklemiyor. Yani ayarlara yuklenmiyor. Ama teyp 4 cikisli belkide hoporlor takarsan calisir. Ben cok arastirdin bu konuyu benim arabayi renkli ekran yaparken. Bu arada cd30 takarsan ekran ayarlari gostermese bile, ayarlari yapiyorsun ama gozukmuyor. El yordami yapiyorsun.

2. soru icinde teybi sok gelen sokete bak asagidaki kablolari kontrol et: Bu sayede kapilari sokmeden kablolar varmi yokmu anlarsin:cool:

On Merkez: SARI-BEYAZ (+) / BEYAZ-KAHVERENGI(-)

On Sol : MAVI (+) / MAVIKAHVERENGI(-)

On Sag : SARI(+) / SARIKAHVERENGI(-)

Arka Sol : YESIL (+) / YESILKAHVERENGI(-)

Arka Sag: Beyaz (+) / BEYAZKAHVERENGI(-)

Bu arada kablolar 2005 astra h icin, modele gore degisirmi bilmem ancak 2006 da da ayniydi renkler.

Son düzenleme:
teşekr ederim hocam sokmesini bir deneyim biraz zor olacak ama hala kafamda soru işaretleri var

teşekr ederim hocam sokmesini bir deneyim biraz zor olacak ama hala kafamda soru işaretleri var
Yaw iki adet kucuk tornavida bul, deliklerden sok, Aman dikkat et fazla kanirtma tornavidalari bozarsin deliklerin cercevesini.Kurtar tirnaklari teyp sende iste.:D

bende 2006 corsa c sahibiyim. benim aracımda da cc20 kasetçalar vardır ( jvc cd mp3 çalar taktım şimdi). cc20 kasetçalar 4 çıkışlıdır. aynı zamanda benim aracımda arkada hoparlör de var. orijinalden yani. arkadaki hoparlör yerleri boş değil. orda hoparlör var ve çalıyorlar. ama öndekiler hada kaliteli olduğu için arkaların sesini bastırıyor. ayrıca menüden ön arka ayarı da yapılıyor benim teybimden (fader ayarı yani) bilginize. isterseniz iyice bir kurcalayın. ayrıca arkada kolon varmı diye bakın.

ekte cc 20 kullanma klavuzundan bir sayfa gönderiyorum. fader ayarı burda anlatılıyor.

Ekli dosyalar

• SANY0580.webp
    SANY0580.webp
    25.1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
merhabalar bugun cc20 yi soktüm 4 tane çıkışı var ama ikisi aktif arka hp. çıkışları aktif değil tek soyleyebildiğim şey yazıklar olsn :mad: iki hp. nedir ki.
peki kapılarda kaç cm lik hp. var fiat performans oranı iyi olan önerebileceğiniz ürünler varmı

bende 2006 corsa c sahibiyim. benim aracımda da cc20 kasetçalar vardır ( jvc cd mp3 çalar taktım şimdi). cc20 kasetçalar 4 çıkışlıdır. aynı zamanda benim aracımda arkada hoparlör de var. orijinalden yani. arkadaki hoparlör yerleri boş değil. orda hoparlör var ve çalıyorlar. ama öndekiler hada kaliteli olduğu için arkaların sesini bastırıyor. ayrıca menüden ön arka ayarı da yapılıyor benim teybimden (fader ayarı yani) bilginize. isterseniz iyice bir kurcalayın. ayrıca arkada kolon varmı diye bakın.

ekte cc 20 kullanma klavuzundan bir sayfa gönderiyorum. fader ayarı burda anlatılıyor.

Fader başlığın yanındaki yıldız işareti her modelde olmadığını gösteriyo

bence ilk iş o teybi değiştir. orjinal almak istiyosan forumdan bi arkadaş satıyordu http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=39079 linki burada, cd30 mp3 modeli ise fiyat çok iyi bence.
kablosunun hazır olup olmadığını bilmiyorum ama zor bi iş değil kablo çekmek, elektronikcide 30 dk da hallolabilecek bişey.

yok hoca ya hayatta almam o markayi birdaha orjinal olmasın varsın başka bi aracıma takarım belki ilerde sony nin fiyatı çok uygun usb li çok gzl teypleri var

Geri