astra f iç havalandırma arızası acil...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan fatisa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

fatisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar,94 model astra f imin iç havalandırma tuşuna basıyorum fakat yine havayı dışardan çekiyor.havalandırma düğmesine baktığımda arka tarafında hava hortumu görünüyor.vakum pompasına gidiyor.yani vakumla çalışıyor.belki vakum hortumu çıkmış yada iptal edilmiştir.ama ben bu vakum hortumunun ucunu motor kısmında bulamadım.bu vakumu nereden alıyor.bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.yada başka öneriniz var mı.teşekkürler.

progress.gif

sizi yakalamışken birşey sormak istiyorum. iç havalandırma düğmesine basınca ve elinizi çekince basılımı kalıyor yoksa geriyemi geliyor ? bu düğme nasıl çalışıyor ?

bende basınca basılı kalmıyor geri geliyor. orjinalde mi böyle yoksa bişeymi var düğmesinde?

O düğme basılı kalmaz zaten. Aktif olup olmadığını sadece ışığından anlarsınız.

O düğme basılı kalmaz zaten. Aktif olup olmadığını sadece ışığından anlarsınız.

ben o düğmeyi ittirip bırakıyom ittirince ışık yanıyor ama düğmeyi bırakınca düğme geri geliyor ve ışık hemen sönüyor. ışıkta sorun yok. ama neden ışık devamlı yanmıyor?

Son düzenleme:
ben o düğmeyi ittirip bırakıyom ittirince ışık yanıyor ama düğmeyi bırakınca düğme geri geliyor ve ışık hemen sönüyor. ışıkta sorun yok. ama neden ışık devamlı yanmıyor?

o düğme basılı kalıyor ve ışığı yanıyor.tekrar basınca,geri geliyor ve ışık sönüyor.çıt çıt sesini duyarsın zaten.basılı kalmasının sebebi zaten hava geçisini sağlaması için yani vakum yapıyor.bıraktığında hava geçişi ve vakum duruyor..

Son düzenleme:
sizinkiyle aynı araçtan bendede var ama bende neden basılı kalmıyor. çıt çıt sesi de yok basarken

problemi buldum.ön camın altında polen filtresi kutusunun ön tarafında vakum hortumunun ucundaki lastik sertleşip yarılmış,ve buradan hava alıyormuş.o lastik hortumu değiştirdim ve şu anda iç havalandırma devreye giriyor.

Geri