Astra g 60.000 bakımı (servis-özel)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Yeni aldığım 2004 Astra g Classic 1.6 Twinport Elegance aracımın 60.000 bakımı gelmiş. Benden önceki sahibi yaptırmamıştır. Benim yaptırmam gerekiyor. Ancak bir türlü karar veremedim. Yine opelim.net'ten bazı bilgilere ulaştım. Örneğin bir opel yetkili servisinin (gedizler) sitesinde aracımın bakımı 1000 lirayı geçiyor. Çok yüksek geldi bana. Dışarıda yaptırmayı düşünüyorum. Ancak hangi parçaların değiştirilmesi gerekir karar veremedim. Servisin değiştireceği tüm parçaları değiştireyim mi? Yoksa o listeler içinde en önemliler, önemsizler, eh işte olanlar gibi ayrım var mı?

Uzun yola sıkça çıkıyorum. Arabamın bana hainlik etmemesi gerek.:D İşte bu yüzden iyi bir bakım da olsun istiyorum. Gaziantep'teyim. Ustalar iyi ancak iyisine düşmeniz gerekir. Bu nedenle servis mi özel mi bir türlü karar veremedim? Bir de parçaların tamamının değişmesi gerekecek mi?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

kaderaniz yetkili servise yaptırmanın pekte bi önemi yok aslında.. bunu dışardada yapıyorlar.. hem değişmesi gerekenleri onlar anlıyo.. haa sen dersenki ya değişmemesi gereken şeyide değiştirirlerse..? o zaman 60,000 bakımında değişmesi gereken en gerekli şeyi söleyebilirim sana.. başka bilmiorum ne değişcek.. bnde 2000 km var bu bakıma ama.. bnde sen gibiyim inan... ama triger seti kesinlikle değişir...

yooo 700 civarı olması lazım...benim aracım 2005 ve hep yetkili servise giderim...60000 bakımınıda mersin gedizlerde yaptırdım.. 650 ye indirdim.ve 3 taksit yaptılar..

triger seti,V kayışı mutlaka değişmeli.ayrıca ön takımı ve disk bilyalarını kontrol ettir.

bence bikaç farklı yetkili servisten 60.000 bakımı için teklif al. Onlar tipik 60.000 bakımı için değişmesi öngörülen parçaları fiyatları ve işçiliği ile birlikte size fakslarlar. Bütün opel yetk. servislerde bu hakkınız var. Aracı servise bırakmadan önce zaten bununla ilgili yazılı bi döküman çıkarıp imzalamanız istenecektir.

Bu servisler birbirini hiç mi tutmaz kardeşim?:)

Az önce Gaziantep yetkili servisiyle görüştüm. Araç 3 yılı devirdiği için %25 indirimle birlikte standart 60.000 bakımına 450-500 arası bir fiyat verdiler. Oysa diğer yetkili servislerin sitelerinde aracımın bakımı 1000 liranın üstündeydi. Neyse pazartesi servise götüreceğim galiba...

Yardım için teşekkürler!

Servisten aldığım detaylı bilgi bu arkadaşlar:

Yağ filtresi - 8,00
Hava filtresi - 21,00
Benzin filtresi - 24,00
Polen filtresi - 32,00
Buji - 36,00
Yağ - 60,00
Triger seti - 300,00
60.000 km bakım işçiliği - 180,00
Toplam : 661,00 ytl

%25 indirimle 500'e falan denk geliyor. Aklıma takılanlar:

1. Fiyat nasıl?
2. Yukarıdakiler klasik 60.000 bakımı mı? Yoksa ekleme yapılabilir mi daha?
3. Triger setinin içinde şunlar mı var? (Triger kayışı - Triger gergi rulmanı - V kayışı - Avare bilyası)

Teşekkürler...

fiyat güzel. parçalar orijinalse sorun yok.

zira özel servisler orojinal parça kullanmaz.

general motors parça kodunu ve hologramını arayın.

hoş onuda yapmak zor değil artık milet neyin taklitlerini yapıyor :D

yetkili servisten alın parçaları eğer parça ihtiyacınız varsa.

Geri