astra g açık hava filtresi

oguzhansay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 99 astra GL aracıma K&N açık hava filtresi takmayı planlıyorum.Acaba hiç astra g'de açık hava filtresi kullanan varsa aracın sesi nasıl oluyor ? Zararları varmıdır?

k&n kaliteli bir filtredir bende kutu ici var acik olanini kullanmadim ama K&N firmasindan satici elemanla bire bir konusmustum kislari gayet iyi kendini fark ettiriyor ama yazin sicak havalarda tavsiye etmiyorum demisti sicak havayi direk motor icinden aldigi icin. kullanan arkadaslar illaki vardir onlar yardimci olacaklardir.

uygun borularla disardan hava almasini sagliycak kutu ici en ideali.
ses ıstemıyosan kutu ici ses ıstıyosan acık hava kn soguk hava aldırtt cok ses vermesede tatmınkar sesı elde edersın ;)

burak53 sen hiç kullandın mı kardeş..kullandıysan doyurucu ses veriyor mu

yanlız orjınal hava fılıtresı kutusunun al taban bölgesı kalsın saguk hava gelsın bu benım orjın kutusu yoktu böyle 5 sene kullandım hıc bır şey olmadı bakımını yap devam şuan aynı fılıtre arkadasımın vectrada takılı cok delı ses verıyor

yakıt tüketiminde bi değişiklik oldumu ?

Yakıtla açık hava filtresinin ne alakası var? :)
Bence takmayın açık hava filtresi havalar 50 derece yazık olur.
Takacaksanız da az paraya kıyıp kit alın bari.

burak arkadaşımızın yaptığı çalışma motora hiç bir faydası yok sadece ses açısından bir değişiklik yapılmıştır.bu şekilde yapılan uygulamalar açık hava filtresi kaput altındaki sıcak havayı emerek motorun performansını düşürmektedir dolayısı ile alt devirlerde istediğin performansı alamazsınız.halbuki açık hava filtresi uygun bir şekilde yapılırsa yani kesinlikle motorun yakınlarında olmamalı mümkün olduğunca uzak ve soğuk hava alacağı bi yerde olmalı.ondan sonra motordan beklenen performans alınır ve yakıttan tasaruf sağlanır bir yandan da hava filtresini uzun süre ile kullanırsın.

burak arkadaşımızın yaptığı çalışma motora hiç bir faydası yok sadece ses açısından bir değişiklik yapılmıştır.bu şekilde yapılan uygulamalar açık hava filtresi kaput altındaki sıcak havayı emerek motorun performansını düşürmektedir dolayısı ile alt devirlerde istediğin performansı alamazsınız.halbuki açık hava filtresi uygun bir şekilde yapılırsa yani kesinlikle motorun yakınlarında olmamalı mümkün olduğunca uzak ve soğuk hava alacağı bi yerde olmalı.ondan sonra motordan beklenen performans alınır ve yakıttan tasaruf sağlanır bir yandan da hava filtresini uzun süre ile kullanırsın.
kit yaparsan daha saglıklı olur hava fılıtresının orjın kutusu aldım taktım komple cıkarmadan ust kapagı sokerek ara sıra kullanıyorum kıt olursa saguk hava temın edılırse daha ıyı olur cunku sıcak havada etkılenıyor böylede kullanırsın problem bıraz sıcakta performansın duşer

Geri