Astra g devirdaim

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan rıza_71
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

rıza_71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler arkadaşlar. Araba ilk çalıştığında yedek su bidonuna (genleşme kabı diğer adı sanırım) su gelir mi?? Yoksa ısındıktan sonra mı bu bidona su gelmeye başlar. Arabayı çalıştırıp hemen genleşme kabına bakıyorum hiç bir hareketlilik yok öylece duruyor. Genleşme kabında da bi devirdaim, akıntı olması gerekmiyor mu?? Arabamda bir sorun mu var acaba

Aracın da bir sorun yok. O yedek su sadece eksilme filan olduğun da araç oradan ihtiyacı olan kısmı çeker. Bazı araçlar da iki giriş vardır o zaman sürekli devir halinde olur bazı araçlar da ise sadece altın da bir giriş vardır oda dedim şekilde ihtiyaç oldukça oradan çeker.

hararet 90 ı bulduğu zamana fan açtığında ordan su gelmeye başlıyor. fan açmadığı sürece su geldiğini görmedim. motor sıcakken yani fan açtığında su geliyormu diye kontrol ederken sakın kapağı açmayın. kaynar su yüzünüze fışkırır. kabin dışından görülür zaten dıştan kontrol edersin.

Huawei ascend mate 7 - Tapatalk

Benim araçta çalıştırdığın zaman su gelmeye başlıyor. Yani sürekli devirdaim söz konusu.

Aracın da bir sorun yok. O yedek su sadece eksilme filan olduğun da araç oradan ihtiyacı olan kısmı çeker. Bazı araçlar da iki giriş vardır o zaman sürekli devir halinde olur bazı araçlar da ise sadece altın da bir giriş vardır oda dedim şekilde ihtiyaç oldukça oradan çeker.

Benim araçtada iki giriş var. Isınınca bakmadım ilk çalıştırdığımda baktım o zamn herhangi bir devirdaim yoktu

Farklı cevaplar gelmiş sizlerden. Bu işin doğrusu nasıl acaba. Devirdaim sistemimde bi sorun mu var? Geçen haftalarda hava çok soğuktu antifirz azdı da dondu mu yoksa. İmkanların kısıtlı olduğu bi bölgedeyim usta sıkıntısıda var

Benim araçtada iki giriş var. Isınınca bakmadım ilk çalıştırdığımda baktım o zamn herhangi bir devirdaim yoktu

Anladım kardeşim o zaman araç belli bir sıcaklığa gelene kadar bekle aman ha su kabının kapağını açma ;)

Birde ısınmasını bekleyip deneyeceğim. Termostat açmadan bidondaki su devirdaime dahil olmaz diyorlar bakalım sonuç değişecek mi

Resimde ok ile işaretlediğim yerden araba çalışınca su gelmeye başlıyor. Sizinki de bu şekilde mi kontrol edebilirsiniz. Umarım yardımcı olur.

Resimde ok ile işaretlediğim yerden araba çalışınca su gelmeye başlıyor. Sizinki de bu şekilde mi kontrol edebilirsiniz. Umarım yardımcı olur.

Baktım ama ne yazıkki su gelmiyor. Evet benim bidon da bu şekilde

Geri