Astra g fan devreye gİrmesİ

maviduvar06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model astra g 1,4 aracim var. Bu araÇta klİma aÇilinca fan hemen devreye gİrer mİ yoksa belİrlİ bİr sÜre sonra motor isininca mi devreye gİrer. Ayrica p 1482 (role 2 sevİyesİ dÜŞÜk) hatasi verİyor. Ne yapmaliyim sİzce? Acİl yardim edersenİz sevİnİrİm teŞekkÜrler.

klima açılınca araçtaki sisteme göre değişkenlik göstersede genelde devreye girer fanlar. orda bi sıkıntı yoktur muhtemelen ama diğer röle hususunda bilgim yok.
2. kademe rölesiyle 3. kademe rölesi aynıysa yerlerini bi değiştirin... 3.ye pek gerek kalmaz genelde bir sorun yoksa genelde 2. çalışır belki rölesi bozuluyordur yada bozulmuştur...

iki ile üçüncü roleyi nasıl ayırt edeceğim anlamadım. aracın fanı ısınınca devreye giriyor ama klima açıkken girmiyor. haliyle klimanın verimi düşüyor. klima gazının seviyesi iyi. ölçtürdüm. acaba nerede sorun vardır. teşekkürler

Sanırım onu klima sistemi ihtiyacına göre açıp kapatıyor bende dün yoğun trafikte açtım fanı çalıştırdı duydum arada kapattı arada açtı ama sabit 50-100km ile giderken açmıyordur çünki zaten önden hava alıyor bence bir sorun yok.

Geri