Astra G harareti hangi aralıkta olmalı?

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Opel astra g kasa otomatik vites hararet gostergesi aralığı nedir? Araci yeni aldim. Bu konu hakkinda bilgim yok. Arac 85 95 arasi geziyor. 90 dereceyi geçince hararet yaptığını sanıp aracı saga çektim kaloriferi sıcak yapip aracin hararetini dusurmeye çalıştım. Lakin biraz sicak üfleyip sonra sıcaklığı azaltti. Bu problem midir acaba? Bu konu hakkinda degerli fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

kursatdrmz

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
opeller için 95 dereceye kadar normal değerlerdir ama 92 dereceyi sık sık geçiyorsa soğutma sistemine bir baktır kalorifer konusunda termostatına baktır eğer oda sağlamsa kalorifer sistemini kontrol ettir opeller için 95 dereceler gayet normal ama sıkıştırınca normal onun haricinde 92 yi kolayca geçiyorsa bir sıkıntı var demektir.

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
opeller için 95 dereceye kadar normal değerlerdir ama 92 dereceyi sık sık geçiyorsa soğutma sistemine bir baktır kalorifer konusunda termostatına baktır eğer oda sağlamsa kalorifer sistemini kontrol ettir opeller için 95 dereceler gayet normal ama sıkıştırınca normal onun haricinde 92 yi kolayca geçiyorsa bir sıkıntı var demektir.
Araci klimalı sürekli bayıra vurdum. 95i gördüm tepeye çıkınca. Sonra kenara çekip kaloriferi açtım. Hararet 90a indi. Sonra soğutma suyuna baktim tam seviyesinde. 2 3km kadar yol yapıp park yaptim. 2 3 saat kadar durdu araba. Daha sonra su seviyesini kontrol ettim tam seviyesinde. marş yaptim 10 km kadar yol yaptim kapiya geldim hararet 90a bile çıkmadı. Ben bu kadar harareti asagi yukari yapan arac gormedim. Normal mi bu olanlar?

kursatdrmz

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
Araci klimalı sürekli bayıra vurdum. 95i gördüm tepeye çıkınca. Sonra kenara çekip kaloriferi açtım. Hararet 90a indi. Sonra soğutma suyuna baktim tam seviyesinde. 2 3km kadar yol yapıp park yaptim. 2 3 saat kadar durdu araba. Daha sonra su seviyesini kontrol ettim tam seviyesinde. marş yaptim 10 km kadar yol yaptim kapiya geldim hararet 90a bile çıkmadı. Ben bu kadar harareti asagi yukari yapan arac gormedim. Normal mi bu olanlar?
ya termostatına baktır eğer sorun yoksa hararet müşürünü kontrol et

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bir de check oil level, coolant level ve brad pad uyarıları veriyor ilk çalıştırmada araç. Check oil level yazısı sürekli ekranda duruyor. Yag seviyesini her gun kontrol ediyorum gram eksiltme yapmiyor araç. Aracta yag eksiltmesi olmadigina gore neden bu uyarıyı veriyor?

kurm4y

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ya termostatına baktır eğer sorun yoksa hararet müşürünü kontrol et
Bir de check oil level, coolant level ve brad pad uyarıları veriyor ilk çalıştırmada araç. Check oil level yazısı sürekli ekranda duruyor. Yag seviyesini her gun kontrol ediyorum gram eksiltme yapmiyor araç. Aracta yag eksiltmesi olmadigina gore neden bu uyarıyı veriyor?

kursatdrmz

Kayıtlı Kullanıcı
68-Aksaray
Siteyi ziyaret et
benim yol bilgisayarım çalışmadığı için o konuda bir bilgim yok

• Beğen
Tepkiler: kurm4y