Astra g için anfi nasıl olmalı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan wolare
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

wolare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.
Astra g sedan aracıma anfi ve bas takmayı düşünüyorum ama bu konularda fazla bilgim olmadığı içinde çekiniyorum. Aile aracı olarak astranın kendi kabinleri aslında gayet iyi ses veriyor. fakat ben müzik dinlerken biraz daha bası hissetmek için anfi ve bas takmayı düşünüyorum. Aracıma maliyeti düşük olacak şekilde nasıl bir anfi ve bas takmalıyım. Nelere dikkat etmeliyim sizce.

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sanırım tan olarak kendimi ifade edemedim kimsenjn tavsiyesi yok :(

Subwoofer sistemi %90 anfi %10 wooferdır. Öncelikle bagajda yer kaplama konusunda düşünceniz nedir? Eğer bagajda yer kaplaması sorun değilse kesinlikle kabinli kutusuyla premium bir markanın bassı derim yok az yer kaplasın diyorsanız ya kabinsiz küçük woofer yada kendinden anfili minik basslara bakacaksınız. Anfi seçimi çok önemli bassı seçtikten sonra ihtiyacanının %10-%20sini veren yine premium markaların bir mono anfisini alacaksınız. Anfide mutlaka premium marka kullanın goldmaster vs bakmayın bile.

Bagajda cok fazla yer kaybı olsun istemiyorum. Slim tarzında baslar varmış onlardan koysam ses kalitesi nasıl olur diye düşünüyorum

mono anfi kullanabilirsin bas için.kaliteli bi slim bas işini görür..yalnız bu işin sonu yok..bir süre sonra yetmeyecektir :)

Bana önerebileceginiz marka ve model varmıdır acaba

bagajda yer kaplamamsı ıcın 30 cm bass daha ıyı olucaktır.. amfıye gelınce mono olursa sadece bass baflayabılırsınız ama streo amfı alırsanız kolonda baglayabılırsınız pıyasada her butceye uygun marka var sız butceyı belırleyın

500-600 tl gibi bir rakam var aklimda. Anfiyi stereo alip orjinal kabinleride anfiye baglamak ses netligi acisindan + kazandirirmi acaba.

orjinaller amfiye bağlanamaz
amfiye bağlamak için uygun güçte hoparlörler kullanmalısın

Orjinalleri neden baglayamiyoruz anlamadim ama. Uzerindekileri anfiye baglamayinca sadece bas anfiliyken seste bozulma olmaz mi.

Geri