Astra G,LPG ile başlayıp bobinle biten macera.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mureen3
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mureen3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese selamlar,6 aydır opel astra kullanıcısıyım.3 gündür yaşadığım bir arıza durumunu başkalarına yardımcı olur diyerek paylaşmak istedim.Arıza 1 hafta kadar önce başladı,ilk aldığımdan beri sadece ilk kalkışlarda hafif zorlama/titreme var gibiydi,alışamadım diye düşünerek 3 gün öncesine kadar geldik.3 gün evvel özellikle 2 viteste aracı tabiri caizse kişnetmek için gaza az fazla basınca 2-3 kere hafif silkeliyor sonra devir buluyordu,gaza çok basınca yapıyor ancak hafif hafif gaza basınca sorunsuz devir buluyordu,3. viteste de az da olsa devam eden arıza aracı tüpten benzine alınca tamamen kayboluyordu.Böyle olunca biz direk lpg den huylandık ve bi güzel enjektörleri değiştirdik,başlarda iyi gibi oldu ama motor 3-5 saat dinlendikten sonra aynı durumu tekrarlamaya başlayınca bu kez de regulatörden heralde dedim,lpg ustasını bulamayınca motor ustama danışayım dedim ve direkt olarak bobine suç buldu,benzinde bunu yapmayacağını sadece lpg de yapacağını söyledi ve yeni bobinle çözdük sıkıntıyı.

Aynı sorunu LPG'li vectra B aracımda yaşadım, aracın yokuş çıkarken boğulup titremesi, zorlama, tarr tarr gelen sesler.

Bobini değiştirerek bu sorunu düzelttik. Ondan önce gittiğim usta gözünü motor kapağıma dikmiş ve bana 700 gibi fiyat biçmişti, acemi de olsam inanmadım, bobinle sorunu çözdük.

Geçmiş olsun.

Sizede geçmiş olsun,100 tl fazladan enjektörlere ödedik ama olsun,yeniledik sayıyorum.

Burada yorumların çoğun da LPG ve Opel birbirlerine iki zıt kutup. :(

Bobin arızası benzin ile kullanılınca tolere edilebiliyor sanırım. Ama LPG'de kullanınca araç sapıtıyor.

nadirciğim bu opel bir gece bir kurt olup seni yiyecek söylemedi deme :)

Abim şimdi opel firmasına gaz veriyorum belki mutlu bir tüketicimiz olsun diye bana sıfır araç verirler :kop::kop::kop::kop:

Abim şimdi opel firmasına gaz veriyorum belki mutlu bir tüketicimiz olsun diye bana sıfır araç verirler :kop::kop::kop::kop:

nadirciğim sana bir arkadaşımın başından geçen olayı anlatayım.
arkadaş 2012 de 0 km ww jetta aldı 1,4 tsi. aldı almasına ama adam 6 ay işkence çekti. gitmiyor ve çok yakıyor diye. haftanın 3 günü istanbul doğuş oto ya sürekli şikayet.
arkadaşa gerekli ilgi gösterilmeyince (galiba istanbul koşu yolundaki) doğuş oto merkezinin kapısına arabayı bıraktı.. anahtarlarını da orada bir yetkiliye teslim etti. sattığınız arabanın da sizin de..... deyip çekti gitti ofisine. aradan bir kaç saat sonra test sürüşü yapan bir yetkili arkadaşın arabayla geldi ofise. sorunları dinledi v.s. test sürüşüne çıktılar. bizim usta başladı her zamanki gibi sürmeye arabayı (normalde de biraz agresif bir kullanışı var.) ww yetikili beyefendi siz böyle araba kullanırsanız tabii ki çok yakar dedi. bizim usta iyice sinirlendi.

" Senin ürettiğin arabanın keyfine göre mi süreceğim, kendi keyfime göre mi" deyip dövmekten beter etti. adamı iş yerine bıraktı... ve ofise dönene kadar ww mühendislerini baya bir andı. :)

yani araba vermiyorlar nadirciğim :)

nadirciğim sana bir arkadaşımın başından geçen olayı anlatayım.
arkadaş 2012 de 0 km ww jetta aldı 1,4 tsi. aldı almasına ama adam 6 ay işkence çekti. gitmiyor ve çok yakıyor diye. haftanın 3 günü istanbul doğuş oto ya sürekli şikayet.
arkadaşa gerekli ilgi gösterilmeyince (galiba istanbul koşu yolundaki) doğuş oto merkezinin kapısına arabayı bıraktı.. anahtarlarını da orada bir yetkiliye teslim etti. sattığınız arabanın da sizin de..... deyip çekti gitti ofisine. aradan bir kaç saat sonra test sürüşü yapan bir yetkili arkadaşın arabayla geldi ofise. sorunları dinledi v.s. test sürüşüne çıktılar. bizim usta başladı her zamanki gibi sürmeye arabayı (normalde de biraz agresif bir kullanışı var.) ww yetikili beyefendi siz böyle araba kullanırsanız tabii ki çok yakar dedi. bizim usta iyice sinirlendi.

" Senin ürettiğin arabanın keyfine göre mi süreceğim, kendi keyfime göre mi" deyip dövmekten beter etti. adamı iş yerine bıraktı... ve ofise dönene kadar ww mühendislerini baya bir andı. :)

yani araba vermiyorlar nadirciğim :)

Avcunu yala diyorsun yani :D

Geri