Astra G MID ekrani

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sas_sas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bugün burada bir yazı okumuştum ama orayı tekrar aradım bulamadım.
Yazıda bir arkadaş -galiba kendi de o ülkede yaşıyormuş- ve Astra G MID ekranı için Çek cumhuriyetinden temiın edilebildiği şekinde bilgi ve bir web adresi vermişti..

Web adresine girdim, iletişim mailini bulup kendilerine Astra G için MID ekranı fiyatı sordum.
Hemen Türkiye dağıtıcısına aktarmışlar ve ondan cevap maili geldi.

"Sayın Ü...;

Distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz MID yol bilgisayarı konusundaki talebiniz Veramon tarafından iletilmiştir.

Ekranın birim fiyatı 550 TL (kargo dahil)'dir,

ekran ve yazıları hangi renkte istersiniz? Mavi zemin/beyaz yazı, siyah zemin/kırmızı yazı ve siyah zemin/amber (opel) yazıdan verebiliriz."

şeklinde cevap geldi...
Halbuki çek firması kendi web sayfasında 1.950 CZK ( yani 205 TL) fiyat koymuş.
Türk dagıtıcı biraz abartmış değil mi?

İhtiyaç duyan arkadaşlara,
Bir grup oluşturup birlikde daha ucuz almanın yollarını arayalım mı?

Kimler katılmak ister?

o ekranı alacak ve grup oluşturacak kadar kişi bulacağınızı sanmıyorum.
yurtdışı fiyatına %18 kdv %20-30 aras gümrük vergisi, ötv, ayrıca nakliye bedeli ve dağıtıcı karını da eklersen fiyat çok da anormal değil.
Tek başınıza Çek firmasından sipariş verebiliyorsanız bu rakamda kdv gümrük ötv kar gibi rakamlardan kurtulabilirsiniz.

o ekranı alacak ve grup oluşturacak kadar kişi bulacağınızı sanmıyorum.
yurtdışı fiyatına %18 kdv %20-30 aras gümrük vergisi, ötv, ayrıca nakliye bedeli ve dağıtıcı karını da eklersen fiyat çok da anormal değil.
Tek başınıza Çek firmasından sipariş verebiliyorsanız bu rakamda kdv gümrük ötv kar gibi rakamlardan kurtulabilirsiniz.

Bildiğim kadarı ile AB ülkelerinden yapılan Y.p. ithalatında KDV dışında ciddi tutarda vergi yoktur...

Bireysel ithalatda DHL gibi kargo firmaları ile taşıtır ve gümrükleme işin için 150 Tl dosya ücreti ve KDV artı %10 makdu vergi ödersek tabii fiyat şişer..

Ebay de bulsak çok ucuza malolabilirdi..

Yoksa hemşerim Oktay bey siz de 'serbest piyasa ekonimisi' nin anlamını 'fırsatını bulunca geçir geçirebildiğin kadar' şeklinde anlayan esnaflardan mısınız?

Son düzenleme:
Şansa bak
şimdi Yurtdışı firmadan cevap geldi.. Hesaplara göre
5 adet alırsak ortalama maliyet 260-270 Tl /adet oluyor.. 32 pin MID için...

İlgilenenler varmı?

Bildiğim kadarı ile AB ülkelerinden yapılan Y.p. ithalatında KDV dışında ciddi tutarda vergi yoktur...

Bireysel ithalatda DHL gibi kargo firmaları ile taşıtır ve gümrükleme işin için 150 Tl dosya ücreti ve KDV artı %10 makdu vergi ödersek tabii fiyat şişer..

Ebay de bulsak çok ucuza malolabilirdi..

Yoksa hemşerim Oktay bey siz de 'serbest piyasa ekonimisi' nin anlamını 'fırsatını bulunca geçir geçirebildiğin kadar' şeklinde anlayan esnaflardan mısınız?
yok fırsatçılığa karşıyım ben
zaten esnaf değilim de
özellikle otomotivde alıcısı çok nadiren bulunan ürünlerde fiyat her zaman yüksek olur
bu tür parçaları yurtdışından bireysel şekilde getirmek daha ucuz oluyor
en son maliyetiniz 270 tl olmuş, ancak bu ekranı alacak 2. veya 3.kişi bulmanız bile zor

vectra b ye oluyor mu ürün ..

Tr dağıtıcısı 2. bir mail atarak fiyatını 460 Tl ye düşürdü..
Vectra b için olmaz sanırım..

Olmazsa 100- 150 Tl ye Tansu Bey Aydın da tamir ederiz diyordu. Ona gideriz belki...

oldukça geç olmuş gibi ama bende ilgilenirdim bu işle. Ekran çok hoş duruyor. 150 liraya tamirdense 250 liraya bu bedava.

Geri