Astra G Sahipleri Buraya

Evet bi Nöbetci lazım garaja çok yemeyin iftarda ben çok yedim bayılıcam şimdi :D

Afiyet olsun burak.. :) çok yememek lazım iftarda, neyseki daha gençsin sen, kaldırır bünye... ;)

Yok be Abi Gençlik mi kaldı valla heryerim ağrıyor bi yatsam yarın iftara kalkarım heralde :D

bendede buhar makinası var ama araçta bi kere kullandım eski jantlarımı temizlemiştim bide koltukları temizlemiştim süper olmuştu kaportada farların stopların orda kapı aralarında motorda nereyi temizliyosunuz buharla anlamadım ben bu işi :S
Günaydın garaj öncelikle (:

Samet senin buhar makineni biraz tahmin edebiliyorum. Evlerde fayans temizlemek için filan kullanılan makinelerden. Bizimki gayet profesyonelce düşünülmüş çok fonksiyonlu ve farklı makineler.
Steam_Jet_car_wash_system.jpg

Bizim makineler bunlar. 6000 € civarı fiyatı. Wax ile yıkama yapabiliyor. Aklına gelebilecek heryeri temizleme ve sterilizasyon yapabiliyorsun makine ile.Motor, iç döşeme sterilizasyonu, kapı araları farlar stoplar aynalar ön arka üst yanlar istediğin heryer. Standart temizlememizde zaten alt takım ve motor hariç heryerini temizliyoruz. Motor için ayrıca bir yıkama stilimiz var.

Su kiri çözerek alamadığından dolayı istediğin kimyasalı kullan leke bırakıyor. Zaten bizde hiçbir kimyasal yok. Aynı kirlilik derecesinde iki arabayı yıkayıp baktığında buhar ile yıkanmış araba sanki pasta ciladan çıkmış gibi görünüyor. Boyayı asıl rengine, parlaklığına ve derinliğine ulaştırıyor. Cidden müsterilerimizden ilk aldığımız tepki hep şu oluyor "ben bu arabayı hiç bu kadar parlak görmemiştim"
Siteyi incelersen araçların nasıl parladıklarını görebilirsin ayrıca.

Panjur işine gelirsek dün ustaya gidebildim nihayet. Yapabileceğini söyledi. Daha önce yaptıklarına baktım fena iş çıkarmıyor. Yaparsam paramı alırım yapamazsam sorun yok zaten dedi(: Bakalım göreceğiz yapabilecek mi yapamayacak mı? Olursa sizlere de yaptırırız. Fiyatının çok ucuz olacağı kanısındayım (:

Akşamda Panatinaikos'u nasıl ağlattık ((:

hımm senin makina profesyonel bizimki aynen dediğin gibi fayansları falan temizlemek için araçları gördüm zaten süper oluyo zaten tahmin edebiliyorum araba yıkandıktan sonrada çok parlak olmuyo buharla yıkanınca hem kiri gider hemde parlar kanısındayım bende peki bende buhar makinasıyla kaportayı yıkasam yani buharı gezdirerek tutsam kaportanın üstünde bi faydası olurmu yada aşırı sıcakdan boyaya zararı olurmu? yada söyle söleyeyim istanbulda bu işi yapan bi yer varmı ? :D çok hoşuma gitti bayram öncesi bi temizlik yapsak fena olmaz hani :) abi panjur çıkarsa güzel olur en kısa zamanda resimlerinide bekliyoruz panjurun :)

Evet İstanbul gibi bir şehirde malesef 1 adet gezici buharla oto temizleme yapan şirket var. Eğer ben iş açacağım ve birazda param var diyen varsa istanbulda bu işle ilgilenen çok az ama talep çok fazla kesinlikle tavsiye ediyorum. Biz bile Kayseri'de 2 gezici araç ve 1 sabit makine ile yetişemiyoruz, hiç boş vakit olmuyor. Gayet profesyoneller İstanbul'daki firma. İstanbuldaki birçok arkadaşım vakitleri olmadığından dolayı bunu tercih ediyorlar. Bir telefonla istediğin yere gelip temizleyip gidiyorlar.
http://www.mysteam.com.tr
Bizim sistemin aynısı.Videoyu izleyip. Nasıl bir iş yaptığımızı görebilirsin eğer telefonla arayıp çağırırsan gelir temizler giderler.
Bu da bizim şirketin videosu;
http://www.kayserim.net/rehberdetay.asp?id=5000

Söylediğim gibi aracın istediğin yerini temizletebilirsin ve kesinlikle bir zarar vermez. Ne boyaya ne başka bir aksama(:
Yalnız bu işte en önemli şeylerden biri microfiber bezler. Buharın çözdüğü kiri microfiber bezler bünyesinde topluyor. Sen kendi buhar makinenle değilde bu söylediğim firmayı çağırarak aracını evinin ya da işyerinin önünde temizletebilirsin. Farkı göreceksin emin ol.

Dediğim gibi parası olan varsa bu işe girsin. Gezici olması mükemmel bir olay çok tutuluyor.

bi konuşayım ya ben peki ne kadar sermaye lazım abi? ve işin kar markajı nedir?

Bi ofis lazım. Sadece randevuların ayalanabileceği bir yer olsa yeterli. Evden bile yürütebilirsin bu işi. Önemli olan arayandan randevu alıp gezici aracı yönlendirmek.

Olay şöyle gelişiyor. Mesela biz renault kangoo ile başladık diye öyle devam ediyoruz. Bi kango aldık. İçine buhar makinesi jenaratör ve iç temizlik için çekiç gücü yüksek endüstriel bir elektrikli süpürge koyuyorsun.

5210_1083441697576_1572373049_30207996_3766703_n.jpg

Bir gezici araç tüm teçhizatı ile beraber
9 milyar araç
13 milyar buhar makinesi
500 tl jenaratör
500 tl elektrikli süpürge

Kredi ile yaptık biz bu işi. Birkaç ortağız. Biraz sermaye ve geri kalanınıda kredi alarak başladık.
Şu anda 5 ay oldu işi açalı. Bütün masraflarımızı amorti etmiş bulunmaktayız.
2 gezici aracımız, 3 büyük buhar makinemiz, 1 adet vakum makinemiz, 2 adet küçük buhar makinemiz (sametinki gibi) var. Bunun haricinde her ay kira ve kredi ödüyoruz. Kira ve kredi hariç geçmişe dair hiçbir borcumuz kalmadı.
15 liraya binek araçlar 20 liraya panelvanların iç-dış yıkamasını yapıyoruz gezici olarak. Sabit müşterilerimiz oluştu. Müsteri profilimizin %80 i sosyete ve zengin insanlar geriside normal seviyedeki insanlar. Şirkette Murat 134 yıkandığınıda bilirim ferrari yıkandığınıda (: ama genelde lüks ve aracına bakmayı seven insanlar tercih ediyor. Aracı önemsiz olan insanlar zaten 2 milyon verip benzinlikte fırçanın altından geçiyor. Tabi sınırsız çizik ve leke ile (:

Kar marjı olarak ele alırsak;
Bir gezici servis günde 10-15 arası araç yıkıyor. 10 araç dersek 150 milyon bir araç.
Kaç arac varsa o kadar 150 milyon demektir bu ;)
Ayrıca vakum ve detaylı temizlik için gelenler oluyor. 150 milyona yapıyoruz detaylı temizlik ve vakum işlerini.
2 aracımız olduğunu düşünsek günde 8 araba yıkasak
2x8x15 = 240 lira günlük para eder.
30 gün ile çarparsan 30x240 = 7200. Olmaz ama en kötü ihtimal olarak düşünürsek aylık 2000 de yemek su elektrik masrafın olsa kalır sana 5200.
Aylık çalışma programı aksamadığı sürece eline geçen net para bu. Ha bununla krediyi ve kirayı ödedikten sonra eline birşey kalıyor mu dersen az çok birşey kalıyor ama işe yarar bir para değil. Tabi en kötü şartları hesaplayıp kredi borcu ödediğini düşünürsek kredi borcu bittiğinde eline kalan para belli olacak. (:

Geri