Astra G sıcakken zor çalışma

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracım opel astra G 2001 model motor sıcakken biraz zor çalışıyor bu neden olabilir ?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın soğutma sistemi düzgün çalışıyormu hararet müşiri filan bakarmısın ve boğaz kelebeği borusu diğer borular hepsi sıcakmı

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aynı dert bende de var. Benzin pompası yeni sıkıntı yok, hararet müşürü yeni, basınç testi yapıldı kontagi açar açmaz istenilen basıncı gösteriyor. Ancak stop edince düşüyor mu bilmiyorum. Benzin geri dönüş valfi de yeni onda da sıkıntı yok. LPG de çalıştırsam, direk Mars alıyor araba. Ancak benzin de biraz sıkıntı yaşıyorum. Artık aklıma sadece benzin hortumları geliyor. Aynı sorun basına gelen varsa, yardımcı olursa, memnun olurum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aynı dert bende de var. Benzin pompası yeni sıkıntı yok, hararet müşürü yeni, basınç testi yapıldı kontagi açar açmaz istenilen basıncı gösteriyor. Ancak stop edince düşüyor mu bilmiyorum. Benzin geri dönüş valfi de yeni onda da sıkıntı yok. LPG de çalıştırsam, direk Mars alıyor araba. Ancak benzin de biraz sıkıntı yaşıyorum. Artık aklıma sadece benzin hortumları geliyor. Aynı sorun basına gelen varsa, yardımcı olursa, memnun olurum.
Benzin rölesini iptal edip bir denermisin

Aliparlar1983

Moderatör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak motorun çalışma zorluğu çekmesinin sebepleri boğaza gelen havanın kütlesinin ve/veya sıcak su değerinin düzgün ölçülememesi ile alakalı bir durumdur.
Hava kütlesinin hatalı olması akışmetre temizliği ile var ise boğaz kelebeğindeki hava ayarı yapılarak, sıcak su değerinin hatalı olması ise ısı müşürü kaynaklıdır. Ucuzdan pahalıya yöntemi ile önce akışmetre içindeki hassas tel temizlenebilir akabinde ise aracınızda var ise ısı müşürü tok ise hararet müşürünüz bu görevi üstlendiğinden o parçanın denenmesini öneriyorum. Eski Mazda 626 ımda aynı sorunu bu şekilde çözüme kavuşturmuştum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
cevap icin teşekkürler hocam. Benzin rolesi pompanın oradami acaba?
Lpgci nere bağladıysa genelde hemen benzin pompasının orada olur

cenkcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

Alfonso

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aracımda lpg hiç olmadı aracım otomatik vites ve ben hep fren e basarak çalıştırırım bugün fren e basmadan denedim sıcakken hemen aldı sorunsuzca bilmiyorum araç otomatik diye hep frene basarım ondan frene basmam gereklimi çalıştırırken müşürleri felan normal soğutma sistemi tamam her hangi bir hatası yok bilgisayara bağladık sorun hata vermedi çok şükür fren e basınca hava sesi yapıyor ufak ufak sanki hava kaçırır gibi ama fren e basmadan çalıştırdığımda sorunsuzca çalıştı
Aracın soğutma sistemi düzgün çalışıyormu hararet müşiri filan bakarmısın ve boğaz kelebeği borusu diğer borular hepsi sıcakmı

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aracımda lpg hiç olmadı aracım otomatik vites ve ben hep fren e basarak çalıştırırım bugün fren e basmadan denedim sıcakken hemen aldı sorunsuzca bilmiyorum araç otomatik diye hep frene basarım ondan frene basmam gereklimi çalıştırırken müşürleri felan normal soğutma sistemi tamam her hangi bir hatası yok bilgisayara bağladık sorun hata vermedi çok şükür fren e basınca hava sesi yapıyor ufak ufak sanki hava kaçırır gibi ama fren e basmadan çalıştırdığımda sorunsuzca çalıştı
Hem otomatik hem abs olduğundan siz frene basınca o ara mars yapınca akuye yüklenir ve abs pompası devreye girince ötme sesi gelebilir bu normaldir