Astra G uzaktan kumanda arızası

sakaryalı2754

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.2004 astra G aracım var.kumandam arabayı ilk aldığımdada çalışmıyordu.sakaryada ekin opel de cihazla halletmişlerdi.arada bir iki tekledi bu seferde ben temizleyip temizleyip tekrar kodlayıp kullanıyordum 5 senedir. Bir kaç gündür lambası yanık kalmaya başladı. Açıp sebebini öğrenmeye çalıştım ama lehimini kırdım. öylece taktım.kodlayıp tekrar kullandım.ama 1 hafta sürdü.bugün iflas etti. Gidip bi elktronikçiye lehimlerini yaptırdım.butonlarını yaptırdım.geldim ne kadar kodladıysam kodladım anahtar çalışmıyor.ışığı yanıyor ama tık yok.gittim elektronikçiye tekrar baktı kontrol etti.sonra bana abi devre yanmış çalışmıyor dedi. Bana bi tane yeni devre getirirsen yaparım dedi.servisten sadece içini al gel dedi.bu mümkün mü?
Birde yeni bi kumandalı anahtar kaç lira acaba? Orjinal tabi...

Son düzenleme:
geçmiş olsun içi 150 tl geçen gün sordum benimkininde ayakları kırılmıştı olmazssa kaça çıkar diye merak edip netteki aramam sonucunda bulduğum istanbuldaki bir anahtarcının verdiği fiyat neyseki ayaklara lehim yapılabildi

bugün sordumda yetkili 2 servise indirimiyle birlikte 130 tl. dediler.( Sakrya-düzce-). istanbulda bu bir iki anahtarcı var ama 180 tl istediler. peki şöyle birşey yapsak.eski bir tane devre bulup devrenin üstündeki onun sinyal verici parçasıyla benim sinyal vericimi değiştirsem çalışırmı acaba ?Elektronikçi benim kinin sinyal vermediğini söylüyor da ?

senkronize edilince çalışır sanırım tümü aynı frekansı kullanıyor senkronizasonla da kodlanıyor zaten çıkma bulursan işini görür.

Geri