astra G yay Vectra C Olurmu

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar daha önceki aracımızdan kalma 1 tane yay var takım olarak değil :) astra satıldı şimdi vectra c var sizce bu yay vectraya olurmu olmazsa satacağımda :D

bilgisi olanlara sordum ;)

Bunun için fazla bilgili olmaya gerek yok.Mantık yürütmek yeterli biri hb biri sedan motorlar birbirini tutmaz eğer 1.6 değilse ? Ben kesinlikle uymaz diyorum.Heleki astranız dizel vectra %100 benzinlidir ise olmaz.

Bunun için fazla bilgili olmaya gerek yok.Mantık yürütmek yeterli biri hb biri sedan motorlar birbirini tutmaz eğer 1.6 değilse ? Ben kesinlikle uymaz diyorum.Heleki astranız dizel vectra %100 benzinlidir ise olmaz.
1. olarak astramda sedandı ve ön helezyon yayları hb sedan farketmez diye düşünüyorum astrada benzinliydi 1.6 vectrada benzinli 1.6 sedan...

Olmaz. Yay önemlidir. Aracın dinamiğini doğrudan etkiler. Astra G yayını Vectra C'ye belki takabilirsin ama hem arabayı hem kendi canını tehlikeye atmış olursun.

Yayların uyumluluğu aracın ağırlığına göre ayarlanıyor diye biliyorum.Astra G daha hafiftir.

Örnek olarak Astra H'ta benzinli'nin yayı ayrıdır dizelinki ayrı. Dizel motor ağır olduğu için ön tekerleklere binen yük , benzinliden daha fazladır.

Teşekkürler... çifti 100 liralık malzeme için tehlikeye atmam kendimi :)

Geri