Astra G ye jant bakıyorum ama kararsızım

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 astra elegance oto.vites aracım var 5 cm spor yay taktırdım şimdide krom jant taktırmayı düşünüyorum 16" mi yoksa 17" mi taktırma konusunda kararsızım bide ne tip krom jant yakışır yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleme:
bende de 2004 astra 1.4hb var. bende uzun suren araştırmalar sonucu 16'taktırmaya karar verdım :)

benm aracımda 2004 astra sedan 1.4hb ve 17 jant takılı üstünde bende tam aksine spor yay almayı düşünüyorum şimdi ama sürtme yapmasından korkuyorum jantın lastik ebtları ise (205.45.R17) daha önce spor yayla deneyen arkdşlr var ise yardımcı olabilrlermi acaba...

kaç cm yay taktırıcan 3,5 mm mi 5 mm mi ben de 5mm var manyak duruyo jantta ona göre alıcaz artık

205/45/17 kullanmış biri olarak 40-45 yanak memleket yollarında tavsiye etmiyorum hele spor yayla hiç tavsiye etmem. hem amortisör dayanmaz hem 2-3 ay geçmez rahatsız olursun değiştirirsin jantları. çünkü lastiğin ezilip yarılmasın diye çok şişirmen gerekecek buda TANGUR TUNGUR bir yolculuk demek oluyor.
üstelik lastikleri çok daha pahalı!..

16" derim. cetvelden bak 205/55/16 olsa gerek.

ben 3.5 cm yay taktırmyı düşünüyorum ama sürtmesinden korkuyorum iştee...

ben 3.5 cm yay taktırmyı düşünüyorum ama sürtmesinden korkuyorum iştee...
arabayı dökersın yayla tavsıye etmem yazık olur konfor önem verıyosan hayal kırıklıgı yaşarsin;)

17 taktrdık konforr gitti zaten=) bari yayda taktıryım daha iyi bir görüntü elde edyim istiyorum ön dablmbzda 3.5 4 parmk kadr boşlk olştu onu en aza indrmk istiyorum iştee

17 taktrdık konforr gitti zaten=) bari yayda taktıryım daha iyi bir görüntü elde edyim istiyorum ön dablmbzda 3.5 4 parmk kadr boşlk olştu onu en aza indrmk istiyorum iştee

gençlik hevesi tabi taktır kendin gör yaşayarak öğren :)
ama abi tavsiyesi ESKİLERİ sakın satma geri onlara dönersin büyük ihtimal.

jantlar 17" se 3.5mm yay taktır bence bende 5mm yay var 16" taktırıcam hem arabayı yormaz hemd memleket trafiği 5 metrede bi çukur tümsek var. :D

Geri