Astra H 1.3 dizel Easytronic hızlanması

safementr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba 3 aydır Astra H 1.3 dizel Easytronic kullanıyorum otomatik modta kullanırken gaza yüklenince hızlanması sırasında pek bi vites geçişi hissedilmiyor ama gaza biraz fazla yüklenince yada sport modda çok belirgin hale geliyor
Bunu azalmak mümkün müdür. ( forumda powerbox diye bişey gördüm işe yarar mı acaba ?)
Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Teşekürler

Son düzenleme:
Powerbox, Motorda yakıt basıncını değiştirerek biraz güç artışı sağlar. şanzımanı etkilemez.

Easytronicn sarsıntısından sanırım şikayetiniz..powerbox ile araç cekisi hızlanması gibi konularda fayda görebilirsiniz ama vites gecislerindeki sarsıntı tamamen sizin kullanım tarzinizla alakalı.. Vites geçişinin gerçekleşeceği an ayak gazdan çekilip sonradan tekrar basılırsa bu sarsıntı baya azalıyor.. Yada ben çok alıştım :)

Merhaba 3 aydır Astra H 1.3 dizel Easytronic kullanıyorum otomatik modta kullanırken gaza yüklenince hızlanması sırasında pek bi vites geçişi hissedilmiyor ama gaza biraz fazla yüklenince yada sport modda çok belirgin hale geliyor
Bunu azalmak mümkün müdür. ( forumda powerbox diye bişey gördüm işe yarar mı acaba ?)
Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum
Teşekürler

ılk durumda gaza yuklenınce hızlanması sırasında vıtes gecısı hıssedılmıyor demıssınız.ıkıncı durumda yıne gaza bıraz yuklenınce demıssınız.gaza sureklı yuklenırsenız vıtes gecıslerını hıssedersınız.manule vıteste debrıyaja bastıgınızda nasıl ayagınızı gazdan cekıyorsanız bundada aracın vıtes degıstırecegını hıssettıgınız zaman ayagınızı gazdan hafıfce cekın.zaten bır vıteste gaza sureklı yuklenırsenız cıkabılecegı max devıre kadar vıtes degıstırmez.ancak ornegın 3.vıteste ılerlerken devır saatı 2000 e geldıgı anda ayagınızı gazdan hafıfce cekersenız vıtes buyur.yok basmaya devam edersenız 4000 e kadar 3 vıteste kalabılırsınız.surus stılınız eassytronıc tarafından hafızaya alınıyor.nasıl kullanırsanız o sekılde vıtes degstırır

Verdiğiniz bilgiler için Teşekkürler,
Daha önce otomatik passat kullandım onda pek hissedilmiyodu da kafama takıldı

Geri