Astra H Cd Çalar Sorunu..

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
İyi geceler herkese. Bildiğiniz üzere bu cd30mp3'ler kronik sorunlu. cd çalmıyor, okumuyor cd yi garip garip sesler geliyor teyp çok zorluyor kendini. tamire götürdüm temizlediler falan bi işe yaramadı tamir görmesini gerektiğini söylediler. yalnız bugun farkettiğim bişey var. araç gölge de kaldığında cd yi çalmıyor error hatası veriyor durmadan bi şekilde okutuyorum cd yi bu sefer de takılmalar başlıyor çok sıklıkla. teyp ısındıkça bu takılma süresi biraz daha uzuyor yani daha az takılmaya başlıyor. uzun bi süre geçtikten sonra hiç takılmadan okuyor. bugün araç güneşte kaldı koca gün saat 17.00 gibi aracıma bindiğimde cd yi birde bir okuduğunu gördüm farkettim ki sıcaklıkla alakalı bu durum tesadüf olduğunu sanmıyorum. bu sorunu nasıl çözebiliriz var mı yardımcı olabilecek ? yani bu teyp hep ısınmış kalsa cd okuma da bi problem yaşamıcam. umarım yeterince açık olabilmişimdir saygılar..

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayret ara sıra banada oluyor, normalde soguk kaldıgı surece ıyı randıman alınır bunlarda sıcak oldumu daha ıyı calısıyor sanırsam ama bır yerden sonrada ses kesiyor ayrı, opel bunu ıyı yapamamıs :(

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
şu teyp yüzünden arabadan soğudum binesim gelmiyor inan bıktım.

onur1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcakta kalma ile durumun farklılık gostermesi içerde genleşen LENS ve Lens tutucu kısımların okuma (veya okuyamama) durumunu işaret ediyor. Demekki genleşme sonucundan Lens CD Yyi okuyamayınca EROR veriyor.. Tabi bu sizin gözlemizin sonucunda oluşan durum için bir değerlendirme..
Belkide arıza çok farklı bir sebepten de çıkıyordur...
Bence çözüm çalışmayan çıkma bir CD 30 dan mekanizma transferi.
Çözüme ulaşırsanız ve paylaşırsanız sevinirim...

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aynı şey bendede oluyor ama bazı cd lerde mesela cd yi takıyorum çalışmıyor başka cd takıyorum baya bi dinliyorum sonra dinleyemediğim cd yi takınca ne hikmetse sorunsuz çalıyor dediğim gibi cd çaların ısınması lazım ısınınca eror verdiği cd yi çalıyor. gerçekten bunun nedeni nedendir çok merak ediyorum.