astra h easy sorun

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Diğer bir forumda iki adet hazneden bahsettiler. Biri siyah kapaklı debriyaj ayırıcının ki buna dot4 konuyor diğeri de vites değiştirici robotun yağı için. Kafam allak bullak oldu :)

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıda bağlantısını paylaştığım şey astra h bakım kılavuzu. Bu sayfanın altında clutch release system dediği debriyaj ayırıcı sistem. Açıklamasında opel / marelli tarafından önerilen dot-4 sıvısı ile ki biri shell biri başka marka iki sıvıdan bahsediyor düzenli aralıklarla değişim yapılması gerektiğini, çünkü sıvıdaki en ufak kirliliğin sistemde arıza yaratacağını anlatıyor. Ayrıca diğer haznede tutela cs speed adlı yağ konduğunu bu yağın gerekmedikçe değiştirilmediği anlatılıyor. İşin garibi ne servislerin bundan haberi var ne de rutin bakımlarda buraya bakılıyor. http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/k__clutch_and_transmission/manual_transmission_front_wheel_drive/manual_transmission_f_10/f_13/f_15/f_17_easytronic_f_13/f_17/m_20/repair_instructions/necessary_commissioning_routines_for_the_easytronic_after_servicing/repair_(m20_mta)/

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Her ikisinide detaylı olarak öğrenip burda paylaşırım. Aslında hemen sordum arkadaşa yarın listeden bakar söylerim dedi. Görüştüğümde ikisini de sorarım.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
image.jpg
Sanırım bu fotoğraf yeterince açıklayıcı olur

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim gönderdiğim kılavuzun Türkçesi, aynı şeyden bahsediyoruz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Klavuzu incelemedim aynı olup olmadığını bilemeyeceğim serviste kullanılan bu

koyay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef arıza tekrarladı trafikte 10 ay sonra. Biraz bekledikten sonra normale döndü. Arabam şu an yürür durumda ama resmen psikolojim bozuldu çünkü bir süre arızayı tekrar edecek ve yürümeyecek biliyorum. Ne yapılabilir? Vites geçişleri de iyice sarsıntılı olmaya başlamıştı.

arıza kaynağının Baskı balata olduğuna inansam değişimine razıyım. Ne yapmalıyım?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıkışık trafikte isinmayi önlemek icin N konumuna almayi deneyebilirsiniz.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi