Astra H easytronic 115 Hp 155 Nm - Ford Focus 110 Ps 230 Nm Karşılaşması???

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H easytronic 115 Hp 155 Nm Benzinli - Ford Focus 110 Ps 230 Nm Dizel Karşılaşması Sizce Sonuç Ne Olur.???????

Bahsi geçen Focus şuan babamda var ve kullanmakta. Dizel araç sürücüsüne hızlanmanın yanında uzama, sünme hissi verdiği için aslında normalden çok hızlı gibi geliyor ama 120-150 gibi ara hızlanmaları gerçekten iyi.

Bana göre sonuç;
-İlk kalkışta benzinli Astra kafa çıkarır sonra dizel Focus önde gider.
-Birde benim araçta da olan eastronic şanzuman vites geçişleri zamanında illaki hızı törpüler.

Bence karşılaştırma yapmak bile yanlış olur.

Arşılaşmadan kasıt sanırım performans açısından,değerler verilmiş :) O yüzden astrayı focus un torku zorlar gibi :D Bende de astra var,clio 80hp dci leri geçiyorum,100hp megane ile hemen hemen aynı gidiyorum,focus bu saydığım araçlardan daha iyi gider gibi değerlere bakınca :) Zaten focusun 0-100 ü 10 sn :)

bu dizel focus
bu easytronic benzinli astranın içinden geçer, üstünden atlar:D

Hele ki easytronik şanzımanla...
Astra kullanıcısının gözleri kuvvetliyse, Focus'un arka plakasını seçebilir.

Maksimum hızları arasında fazla fark olmaz, ama dizel focus'un ara hızlanmaları kıyas kabul etmeyecek kadar iyi

Hele ki easytronik şanzımanla...
Astra kullanıcısının gözleri kuvvetliyse, Focus'un arka plakasını seçebilir.

Maksimum hızları arasında fazla fark olmaz, ama dizel focus'un ara hızlanmaları kıyas kabul etmeyecek kadar iyi

Özellikle bu cevap çok güldürdü beni.
SONUÇ : Aynı yerden 2 defa kalkış yapıldı ben 140 km ye ulaştığımda Focus yaklaşık 30 metre arkamdaydı ve bırakın kafa kafaya gitmeyi 140 a çıkana kadar sürekli artarak mesafe açıldı.Beklenenin aksine plaka görme kısmı focus a kaldı.
Aslında böyle bir konu açmamdaki kasıt şuydu; o dizel ,tork u yüksek, şöyledir böyledir diye konuşan bir sürü kafadan atmacı zihniyetlerin doğruları araştırıp öğrenmesini istediğim içindi.

Birde şunu söylemekte fayda var tabiki,bazı araçların airodinamikleri o kadar güzel ki kendisinden bg yada tork olarak yüksek araçlardan bile daha iyi gitmektedir.Bu tip karşılaşmalarda araçların ağırlıkları,cinsleri de önem arzetmektedir. Bunu da istisna kabul edip bir kenara koymak lazım.

Ayrıca focusu kullanma fırsatım oldu ve 2. viteste 80 i çok zor yapmıştı,3 te 120 civarıydı.Astra 2 . vites 95-100, 3. vites 140 ı yapıştırıyor.Bunu da unutmayın.:)

burası birazdan karışır
yerimizi alalım:)
araç karşılaştırmaları o şekilde yapılmaz.sizin durumda araçların durumu, lastik, pilotaj gibi değişkenler var.
katalog değerleri her zaman net sonuca ulaştırır:
astra için 0-100:12,7 saniye
focus için 0-100:11,1 saniye

rakamlar kendi sitelerinden alınmıştır

burası birazdan karışır
yerimizi alalım:)
araç karşılaştırmaları o şekilde yapılmaz.sizin durumda araçların durumu, lastik, pilotaj gibi değişkenler var.
katalog değerleri her zaman net sonuca ulaştırır:
astra için 0-100:12,7 saniye
focus için 0-100:11,1 saniye

rakamlar kendi sitelerinden alınmıştır

Buranın karışacağı konusunda hemfikirim.:)
Bu arada araçların ikisinde de kışlık lastikler vardı.Denemeyi yan yana düzz bir yerde yaptık, artı olarak hızlanma değerleri nasıl hesaplanıyor bilmiyorum ama ben astra ile 11 saniye civarında 100 yapıyorum.Son olarak bir şey daha söyliim, abimde 1,4 turbo 120 hp 200 küsür Nm tork a sahip linea tjet var.birgün onunla kalkış yaptık tabiki astra nal topladı fakat focusa attığım farktan daha az fark yemiştim.Astra da lpg iken, line a lpg de iken yapıldı bu deneme.Demem o ki 1,4 linea tjet hızlanması 0-100 = 9 sn. Benimde çok fark yemediğim düşünülürse astranın 12,7 saniyesi birazcık fazla gibi düşünüyorum.Yoksa 3,7 saniye fark epeyce bi fark yani....

Geri