Astra-H lastik hava basıncı

serdarkarahan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
2007 model Astra Enjoy sahibiyim, yeni aldım. Kullanım kılavuzunda lastik hava basıncı olarak yaz/kış 1.9 bar ayarlayın diyor. Arkadaşlara sorduğumda ise 32-34 civarı ayarla diyorlar. Lastik boyutum 205/55/R16, sizce hava basıncı yaz ve kış olarak kaç olmalıdır?
Teşekkürler.

benim bildiğim kadarıyla kışın düşük olması daha büyük avantaj

Konuştuğum bazı kişiler ise kışın yüksek bas diyor, basınç sıcaklıktan ötürü azalıyormuş. Lastikçiler standart 30 civarı basılır diyor. Türkiye şartlarında 1.9 az mı kalır acaba?

1.9 cok ii ben hep 1.9 vuruyorum

hocam senin lastiklerin ebatları orjinal lastik ebatları ile aynımı bilmiyorum eger aynı ise katalogda ne yazıyorsa onu uygula cunku o rakamlar kafadan atma degil..

kış şartları derken soguk hava ve karlı zeminler diye ayırmak lazım bence cunku karlı zeminlerde havanın fazla basılması arabanın yere yani kara daha iyi gomulmesini saglar o yuzden o lastiklerin havasının indikce yuzey alanının artacagını dusunenler hala kaldımı demek istiyorum

aah demir bukey nerdesin ..bak farımızda acık yolumuzda

benzin kapağında yazıyor zaten hemde detaylı bir şekilde. Kaç kişi binecekse ve yüke göre ona göre sınıflandırmış. 1.9 yazıyor yüksüz için. yani 30psi normal. Ama her taraf çukur dolu olduğu için sürekli hava kaybediyor lastikler haliyle 31-32 basıyorum ben bazen iki gün sonra yine uğraşmıyayım diye. Karda ise iyice şişik olması lazımdır.

Geri