Astra h lpg

ctlakoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 benzinli 2011 model astra h hb aracım var. Yakıt fazlalığından şikayetçiyim ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Acaba bir problem olur mu zaten çekişi düşük olan aracımın performansı daha da mı düşer ?

Bildiğim ve kullandığım kadarıyla LPG ne kadar zararsız densede aslında motoru deformasyona uğratan bir eklentidir.Mesela ben LPG taktırdıktan 1 yıl sonra bobini değiştirmek zorunda kaldım.Ustaya sorduğum da ise "LPG li araçlarda genelde 1 süre sonra böyle sorunlar çıkar" demişti.Tabi burda deneyimli abilerimiz size daha ayrıntılı bilgi verir ama %99 gönül rahatlığı ile taktırın.Araç yakıt tüketiminin gözle görülür şekilde düştüğünü görüceksiniz (%55 e varan).
Ayrıca marka olarak BRC yada lenovo önerebilirim.

İyi forumlar...

1.4 benzinli 2011 model astra h hb aracım var. Yakıt fazlalığından şikayetçiyim ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Acaba bir problem olur mu zaten çekişi düşük olan aracımın performansı daha da mı düşer ?
ayrıca sıralı otogaz sistemlerinde max 5 hp düşüş yaşanır.siz onu hissetmessiniz bile...

Araçlarımız aynı bende yeni taktırdım zavoli marka gayet menunum, performan konusu ise aracımda aem dry flow var onun icin hiç etkilemedi.

Geri