Astra h lpg

ctlakoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 benzinli 2011 model astra h hb aracım var. Yakıt fazlalığından şikayetçiyim ve lpg taktırmayı düşünüyorum. Acaba bir problem olur mu zaten çekişi düşük olan aracımın performansı daha da mı düşer ?

şehir içi 400- 420 krş yakıyor

Benim aracım şu anda LPG de bu değerleri yakıyor. 1.6 8 V motor. Senin değerlerde benzin yaksa LPG bulaşmazdım. Bence bir kontrol yaptır baktın değerler düşmüyor ondan sonra LPG düşün derim.

Teşekkür ederim tavsiye için ama eğer lpg taktırırsam ne kadar bir yakıt değişimi olur sizce ?

Tahmini söyleyeyim %30-40 arasında bu oran da seni yanıtmasın araç örnek vereyim benzinde 100 KM de 8 LT yakıyor ise aynı km de araç LPG de 11-12 litre LPG yakacak bu oran sadece LPG nin fiyatı ile alakadar bir durum anlayacağın. Ya değilse LPG işi iş değil.Birde işi bilmeyen bir LPG ustasına geldin mi? işte o zaman seni gazın LPG geçer :)

teşekkür ederim tavsileriniz için sanırım iyice araştırıp kaliteli de usta bulup daha sonra düşünmek gerekli

teşekkür ederim tavsileriniz için sanırım iyice araştırıp kaliteli de usta bulup daha sonra düşünmek gerekli

Aynen öyle ... aracının bakımlarını zamanında yaptırdın ise aracını en azından bilirsin ne kadar yaktığını bu değerler sonradan meydana çıktı ise o zaman bir yerde bir sorun var demektir. ;)

Tahmini söyleyeyim %30-40 arasında bu oran da seni yanıtmasın araç örnek vereyim benzinde 100 KM de 8 LT yakıyor ise aynı km de araç LPG de 11-12 litre LPG yakacak bu oran sadece LPG nin fiyatı ile alakadar bir durum anlayacağın. Ya değilse LPG işi iş değil.Birde işi bilmeyen bir LPG ustasına geldin mi? işte o zaman seni gazın LPG geçer :)

abi ne yaptın hangi araç benzin lpg oranında %50 fazla yakar :D o oran %15-20 dir ve hatta %15 fazla yakan araçlar fakir ayarda kalıyordur...

Kısaca 8 lt benzin tüketen bir arac 9.6 lt/100km LPG yakar, buda LPG nin 2.40 olduğu istanbul şartlarında 23 kuruş kmde tüketim olur. Aynı araç benzinde 8 litre yakarsa 4,75 lik benizn fiyatından 38 kuruş kmde tüketim yapar. Kısaca %40 ekonomi elde edilir. Bunada %5 ilk benzin harcamı eklenirse net kar %35 olur...:cool:

kızma nadir abi anti_LPG ciler hep böyle yapıyor düzeltmek lazım bazı şeyleri, sıralı sistem Astra H 1.6 da bu değerler kullanılabilir.

Ben kızmam ya zaten örnek olarak yazdım örnek de dedim ;)

Geri