Astra H Manuel klima havalandırma fanı açılınca klima devreye giriyor

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan m51ceylan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

m51ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H 1.3 cdti manuel klima var havalandırma fanını açınca klima kendiliğinden devreye giriyor.
Sorun nedir ? Yardımlarınızı Bekliyorum .

focus cmax te arka cam buğu çözmeye basınca klima da ön cam buğusu çözmek için açılıyordu. Corolla da klima açıkken fanı kapatınca klima da kapanıyor tekrardan fani açınca klima düğmesine basmadan açılıyor. fan açıkken klima düğmesiile kklimayı kapatınca fanı kkapayıp açsan da klima devreye girmiyor.
cmax digital klima, Corolla manuel klima.astra h kullanmadım ama bu şekilde diğer araçlarda gördüğüm özellik astra da da olabilir.

Corsa D' de klima şu şekillerde çalışıyor ve kapanıyor. Astra H' de çok da farklı değildir.

1-) Fan açıkken düğmeye basarsanız hemen devreye girer.

2-) Fan kapalıyken düğmeye basarsanız ışığı yanar fakat fan açılana kadar devreye girmez.

3-) Fan ve klima açık vaziyette iken fanı kapatırsanız klima da kapanır fakat ışık yanmaya devam eder.

4-) Fan açıkken klima düğmesine basarsanız klima kapanır.

Havalandırma fanını açmadan önce, klima düğmesinin ışığı yanıyor mu?

Fanı açtığınızda klima devreye giriyorsa, klima düğmesinin ışığı yanmadığı halde bastığınızda klima devreden çıkıyor mu ? (çözüm: ledi bozulmuştur)

hava yönlendirme ön cama verildiğinde devreye giriyor olabilir buğu çözme amaçlı...

Konu hortlayacak ama, googledan aratanlar ve sorununu bi türlü çözemeyenler in diğer bir konuya yaptığım yorumu yapıştırıyorum çözüm aynı Kardeşim sorununun çözümünü 2 gün önce yazacaktım ama bi türlü fırsat olmadı, bu sorunu çözmek için servise de gitsen oto elektrikçiye de gitsen boş, kimse bunu tespit edemez, ama ben sana sorunun cevabını vereyim çok basit 7.5 amperlik bi mini sigorta alıyosun, bagajınızda sol tarafta sigorta kutunuz var onu açıyosunuz, sol üstte 25 amperlik bi sigorta olacak, onun hemen 3-4 cm sağında 3 tane yanyana mini sigorta girecek yer var, evet 2. Yer ya boş, yada o sigorta ölmüş, onu değiştiriyosun yeniyi takıyosun sorun düzeliyor, sonra da bi dua ediyorsun ��

Astra H Manuel klima havalandırma fanı açılınca klima devreye giriyor SORUN ÇÖZÜLDÜ

Teşekkürler arkadaşlar ,

sorun çözüldü bagaj kısmında bulunan sigorta kutusunda 4 nolu sigorta yerinde olmadığı görüldü ve sigorta takılınca sorun gitti.

Konu hortlayacak ama, googledan aratanlar ve sorununu bi türlü çözemeyenler in diğer bir konuya yaptığım yorumu yapıştırıyorum çözüm aynı Kardeşim sorununun çözümünü 2 gün önce yazacaktım ama bi türlü fırsat olmadı, bu sorunu çözmek için servise de gitsen oto elektrikçiye de gitsen boş, kimse bunu tespit edemez, ama ben sana sorunun cevabını vereyim çok basit 7.5 amperlik bi mini sigorta alıyosun, bagajınızda sol tarafta sigorta kutunuz var onu açıyosunuz, sol üstte 25 amperlik bi sigorta olacak, onun hemen 3-4 cm sağında 3 tane yanyana mini sigorta girecek yer var, evet 2. Yer ya boş, yada o sigorta ölmüş, onu değiştiriyosun yeniyi takıyosun sorun düzeliyor, sonra da bi dua ediyorsun ��
Çok teşekkürler. Aynı sorun bende de vardı. Dediğiniz gibi yaptım ve sorun çözüldü. Allah işini gücünü rastgetirsin. İyi günler diliyorum.

Astra H Manuel klima havalandırma fanı açılınca klima devreye giriyor SORUN ÇÖZÜLDÜ

Teşekkürler arkadaşlar ,

sorun çözüldü bagaj kısmında bulunan sigorta kutusunda 4 nolu sigorta yerinde olmadığı görüldü ve sigorta takılınca sorun gitti.
Şu bilgiyi paylaşandan Allah razı olsun götürmediğim elektrikçi kalmadı beyin arızalı panel arızalı dediler yapamadılar meğer sigorta yerinde yok

Geri