Astra H sorun yağ soğutucu mu conta mı yoksa?

Turanbey17

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
2012 Astra H 79.000 km bir aracım var.
Aracın su bölümünü açtığımda kapakta az miktarda tahin kıvamında yağ olduğunu gördüm. Ustam hemen yağ soğutucu değişmeli dedi. Masraf 1000₺
Adıyaman özel servisi aradım o km araç yağ soğutucusundan değil de contadan yağ birikimi yapmıştır dedi masraf 400₺
Ben ise su deposunu ilaçla güzelce temizledim. 4-5 kere suyu doldurup tahliye ettim. 1 gün kullandım. Suyu kontrol ettiğimde eksilme yoktu. Yağ da yoktu. Beklemeli mi yoksa şu masraflara girişmeli mi?

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam yağ soğutucusu bizim arabalarda kronik bir problemdir. bu sebepten baktırılmasını tavsiye ederim. zira eğer sorun o ise uzun süre binmelerde iş baya kötüye gider. conta olayı da hararet oldu mu yakın zamanda? ona bakmak lazım. ama düşük km aracınız conta biraz zor gibi. ihtimal dahilinde mi? evet

zamorano007

Kayıtlı Kullanıcı
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhabalar
Yag sogutucu hafife alincak bir olay degil, arabanda su eksiltme yoksa contadan degildir lakin erken teşhis pahalı tedaviden iyidir

SM-G970F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
conta dan dolayı yagı suya vermez lakin bazen cok ufak bir delik oluyor yag sogutucusunun icinde ordan az az bırakabiliyor degişmenizi tavsiye ederim... yani yag sogutucu contasından yapmaz yanı

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

Kosaradam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ soğutucusu değişmesinde geç kalmış birisi olarak sorun krank dişlilerine kadar gitti ve toplam 4300 masraf çıktı. Yağ soğutucusu çok önemli =)

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
üstad yağ çubuğunu da çek bir kaç defa sil iyice bak bakalım yağ varmı çubuk tada sonrasında yağ soğutucu sökülür ve içerisine hava ve su verilir 2 kanalada bakılır diğer kanala su yada hava kaçırıyorsa değişim yapılır ama yapmıyor sa conta yenilenir 2 3 defa wurth motul gibi iyi markalardan radyatör temizleyici ile temizleme yapılır bir süre takip edilir

Turanbey17

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun Yağ soğutucusunun contasından çıktı. Ama ben yağ soğutucusunu da değiştirdim. 270 febi yağ soğutucusu+ 200 işçilik+ 30 antifriz+ 20 Balata spreyi 520₺

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun Yağ soğutucusunun contasından çıktı. Ama ben yağ soğutucusunu da değiştirdim. 270 febi yağ soğutucusu+ 200 işçilik+ 30 antifriz+ 20 Balata spreyi 520₺
Hocam geçmiş olsun. sıkıntıyı bulmanıza sevindim..

memederol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de iki gün önce yedek su deposundaki suyun köpürmesiyle bir ustaya gittim. Hatta iki ustaya gittim. İkisi de yağ soğutucu ve contanın değişeceğini söyledi. Arabalarımızda kronik arıza imiş. Araç henüz 115000 kmde ve ikinci sahibiyim. Açıkçası bu kronik arıza ilerideki tercihlerimin Opel olmamasına sebep olacak. Ben parçaların hepsini GM orijinal kullanmayı tercih ediyorum. Ustaların söylediği, 7-8 parça 1500 liranın üstüne çıkıyor. Şu süreçte maddi açıdan da yoracak beni. Bu arada yağ çubuğunu çıkarınca ve motor kapağını çıkarınca da motorda ses değişimleri oluyor. Neden olabilir acaba?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben de iki gün önce yedek su deposundaki suyun köpürmesiyle bir ustaya gittim. Hatta iki ustaya gittim. İkisi de yağ soğutucu ve contanın değişeceğini söyledi. Arabalarımızda kronik arıza imiş. Araç henüz 115000 kmde ve ikinci sahibiyim. Açıkçası bu kronik arıza ilerideki tercihlerimin Opel olmamasına sebep olacak. Ben parçaların hepsini GM orijinal kullanmayı tercih ediyorum. Ustaların söylediği, 7-8 parça 1500 liranın üstüne çıkıyor. Şu süreçte maddi açıdan da yoracak beni. Bu arada yağ çubuğunu çıkarınca ve motor kapağını çıkarınca da motorda ses değişimleri oluyor. Neden olabilir acaba?
motordaki değişim normal çünkü motora farklı yerden hava giriyor demek sonrasında hiç te kronik ariza değil arızaları ustalar kronikleştiriyor kaliteli yağ koyarsan antifirizi eksik etmezsen hiç sorun çıkarmaz malum 95 oktan aldığımız benzin 95 değil 92 93 oktan ee yağları da ustalar kalitesiz onerirze vag grubuna castrol konur ama opel olmaz motul luiqi moil koyarsan hiç ne conta ne de sorun çıkarır üstadım ustalar yüzünden bu sıkıntılar hep iyi bir opel ustası bulursan sorunu çözer komple değişmeye gerek yok parça sökülür ve içerisine bakılır sorun yoksa contası yenilenir ve biter ornek castrol kullanan opel kapak açınca hepsinde tortu oluyor ama diğer dediğim yağlarda bu sorun yok biraz pahalı ama değer