astra h xenon montaj problemi...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 5559
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

5559

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba... 2006 astra h aracımıza bosch marka xenon h7 8000K kit taktık fakat arabayı çalıştırmadan yakarsam,yol bilgisayarında "kısa hüzmeli far" hatası verio ve xenonlar 3-5 saniye yanıp sönüyor.bazen aracı çalıştırsam da yapıo,bazen de çalıştırdıktan sonra açıoruz farları,problem ortadan kalkıyor.sanırım astralara bazı xenonlar uymuyormuş,araca extra bi trafo veya ööle bişi,bi aparat takılıyormuş.bu üründen getirtip onu da monte edicez 10gün içinde gelir dedi.bazıları araca xenonların serviste(tech2 ile) tanıtılması gerektiğini söylüyor(fakat odak opel servisini aradım böyle bişey olmadığını tek çarenin uyumlu xenon almak olduğunu söyleriler)böyle bi problemle karşılaşan ya da duyan oldu mu? bu problemi daha erke nasıl çözebiliriz,herkesin fikrini bekliyorum... diğer arkadaşlara da yardımcı olmak açısından fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim... tşkler....

kardes sana ozelden yazdım burdanda yazıyım. dısarda taktırdıgın ıcın bunlara katlancan bıraz. gunduz problem degılde gece sorun:) ozmn yapıcak tek sey kalıo sislerle ıdare etmek:D
servıste kazıklanmaya degmez yanı.servıste 1800 ytl, dısarda 300 ytl

ya bu çok sık karşılaşılan bi durummuş ama kimse kesin bi çözüm üretemiyor nedense... sanırım xenon hakkında yeterli bilgiye sahip değil sitede kimse :(

Son düzenleme:
arıza bilgisayarı farlar için geçen akımı kontrol eder bunu ek bir devre ile yapar.devre direnç üzerinde düşen gerilimi karşılaştırma metoduyla çalışır.Xenon modülü ise halogene göre daha az akımla çalıştığı için sistem sanki ampullerden biri patlamış gibi algılar.Uğraşırsam halledebileceğim birşey ama hiç vaktim yok.İşini bilen bir elektronikçi halledebilir.Ama bana sorarsanız sorun çıkarmayan halogen -xenon çevriminde uyumlu bir markaya yönelin.Yada bahsi geçen modül de sanırım extradan akım geçmesini sağlayıp halogen lamba akımına eşitleyen bir devreki oda sorunu çözecektir.

liderin dediklerine katılıyoorum ;)buna benzer sorunları geceucusu adlı sitede okumustum xenon daha az elektrik çekiyo bunun için bi parca takıyolar kondansatörmüydü adını tam hatırlamıyorum bu aradaki akım farkını kapatıyo ve xenonların yanıyo bu arada araç saglam halojen farlar yaktıgını sanıyo

tabi uyumlu bi marka alsaydın bu sorunlar ysanmazdı bosh marka diye aldıgın ürünn çin malı çıkma olasıllıgı çok yüksek

arıza lambası en az ykan firma mtec(balastları en iyi) ampul kalitesi en iyi olanda philips

bazı astralarda olabiliyo bu sorun. bizim astra içinde aynı sorunla karşılaşmıştık. bizde aksesuarcıda taktır xenon far kitini adamlar üçüncüde tam anlamıyla aydınlatması gereken şekilde monte edebildiler. ilk olarak reklama gircek biras ama cyclone marka kit taktılar arıza verdi sizde olduğu gibi tabii ki söktüler. sonra adını hatırlayamıcam şimdi başka bir marka xenon taktılar bu sefer sol fardaki xenon ampülü tam beyaz yanarken sağ fardaki xenon ampülü sarıya yakın bi renkte yanıyodu tahminimce de omajları tutmadı galiba ondan öyle bir sorun oldu ve arıza yazmadı. sonuçta öyle güzel görünmeyeceği için onuda söktü adamlar. en sonunda cenmax marka bir xenon kit taktılar ve sorun ortadan kalktı ve de çok memmunum taktırmak isteyen arkadaşlar varsa cenmax markasını tavsiye ederim. 5559 eğer almış olduğun bosch marka kiti cenmax marka takarak deneyip eğer öyle bi r deneme sonucunda cenmax markası ile bir sorun olmaz onunla değiştirebilirsin.

bu kiti aldık bir kere,dediğiniz gibi çin malı%100 ama rengi fln hoşuma gitti,geri verme ihtimalim deyok o yuzden kullanmak istiyorum param boşa gitmiş olmasın diye.istanbulda nerde yaptırabileceğimi hiç bilmiyorum,bu deiğiniz kondensatörü nerde bulabilriz acaba,her marka kite uyumludur değil mi? yardımcı olursanız çok sevinirim,aracı gece doğru dürüst kullanamıyoruz bu yuzden :(

takdırdığın marka iyi bir marka..duyduğunda doğru vectra c lerde tech2 ile xenon far kiti var konumu acılıyo astra h lardada acılması gerek.vectra larda poblem bu şekilde ortadan kalkıyo..hatta beyni yakmaya kadar giden bi sorun bu hıd marka taktırmanı tavsiye ederdim ama buda iyi bi ürün

ya dedikleri gibi orj bosch değil sanrım ama kullanılabilecek bi ürün.tek istediğim problemin çözülmesi... servislere soruyorum,yok öyle bi programlama muhabbeti diyolar... işlerine mi gelmiyor acaba? siz nerde yaptırdınız adres verirseniz oraya giderim...

Son düzenleme:
Geri