Astra J 1.4T Lpg İlk Çalıştırmada Titreme Problemi

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan tayfur
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tayfur

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

2019 model Opel Astra J 1.4 T kullanıyorum. Araçta Lovato OBD II lpg sistemi mevcut.

Aracı sabahları motor soğukken ilk çalıştırdığımda lpg de yaklaşık 30 saniye titreme yapıyor ardından düzeliyor ve gün boyu sürüş esnasında rölanti de dahil olmak üzere en ufak bir problem yaşanmıyor sonrasında. Her sabah aynı problemi yaşıyorum. Bazı sabahlar titreme ile birlikte ESP lambası yakıyor. Kontak aç kapat yapınca ESP uyarısı kalkıyor.

Aracı benzinde kullanıp stop edip ertesi gün benzinde çalıştırdığımda en ufak titreme yok. Ama aracı lpgde stop edip ertesi gün lpgde veya benzinde çalıştırdığımda her türlü bu 30 saniyelik titreme yine oluyor. Bu problemi sadece lpg de yaşıyorum.

Şimdiye kadar bu süreçte arabayı neredeyse yeniledim, her usta farklı farklı arıza buldu kendince ama hiçbiri işe yaramadı.

Bobin değişti, buji değişti, Subap kapağı değişti, Lpg enjektörleri takım halinde değişti, Lpg regülatörü değişti ancak halen problem çözülemedi. AFR, Basınç, Gaz Ayarları Yapıldı Çözüm Olmadı.

Bu problemi yaşayan ve çözümünü bilen veya önerisi olan yardımcı olurlarsa memnun olurum.

LPG enjektörü işiyordur hocam. Sabah boğuluyordur motor. Benim de başıma geldi LPG ECU'su değişti sorun çözüldü.

Geri