astra j lpg önerisi

marmarislife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar.
2004 model opel vectra comfort aracımı bugün satmış bulunmaktayım.yarın 2011 model opel astra 1.4 turbo alıcam.33000 km de araç yarın alım satımı yapıcaz.araca lpg taktırmayı düşünüyorum ama araştırmalarıma göre araç turbolu olduğu için sorun yaşanıyormuş.önerileriniz nelerdir ?

turbo motorlarda henüz lpg netlik kazanmadı. bence arabaya yazık etme ve benzinle bin. ekonomik kullanımlarda 1.6 atmosferik motorlara nazaran zaten az yakacaktır. lpg konusu netlik kazanana kadar beklemeni tavsiye ederim. sıralı sistem takıldığında pek randuman alınmadığını duymuştum...

araç turbolu olduğu için değil euro5 nesli A serisi motora sahip olduğu için sorun oluyor. 1.6,1.4T,1.6T hepsi için aynı şey geçerli tek şansınız şu 4bin TLye gelen sıvı sistemlerden taktırmak yada 2500-3000TL arasına gelen prins'in valve carelı lpgsini taktırıp şansınızı denemek.

araç turbolu olduğu için değil euro5 nesli A serisi motora sahip olduğu için sorun oluyor. 1.6,1.4T,1.6T hepsi için aynı şey geçerli tek şansınız şu 4bin TLye gelen sıvı sistemlerden taktırmak yada 2500-3000TL arasına gelen prins'in valve carelı lpgsini taktırıp şansınızı denemek.

+1

Doğru tespit.
Z serisi motorlarda sıkıntı yok gerçekten de A serisinde sorun oluyor.

bir süre bu şekilde fazla agresif kullanmadan (az yakması için) binin bence cünkü malum o motorlarda tam olarak randıman veren lpg kitinin olup olmadıgını bılmıyoruz , eger kulaktan dogma bılgılerle x,y,z marka lpg taktırırsanız bence motorunuza yazık etmıs olursunuz :/

Yerel Prins distiributorunuzu ararsaniz Prins Direct-Liqui Max uygulamasi hakkinda bilgi alabilirsiniz. Fuarda tanitilmisti, maksimum 2 aya kadar Turkiyeye gelecegi soylenmisti. Bu sistem zaten sadece atmosferik olmayan araclar icin gelistirilmis bir sivi-LP enjeksiyon sistemidir. Prins'in Hollanda'da montajini yaptigi bir araci surme sansim oldu (VW Jetta) ve surus keyfi mukemmeldi. En guzel yaniysa soylenenlere gore motor gucunde (LP'nin motora enjeksiyonu sirasinda silindirleri sogutarak karisimin ateslenmesini buji arkiyla yapmaya ve tam yakma sagladigi icin) 3%e kadar guc kazancindan bahsediliyor. Firmanin kendi sayfasindaki bilgi su sekilde;
http://www.prinsautogas.com/en/products/directliquimax_system/directliquimax_system.html

Sistem hakkinda bolgesel distributorunuzden bilgi alamazsaniz, bana PM atin, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim

Yerel Prins distiributorunuzu ararsaniz Prins Direct-Liqui Max uygulamasi hakkinda bilgi alabilirsiniz. Fuarda tanitilmisti, maksimum 2 aya kadar Turkiyeye gelecegi soylenmisti. Bu sistem zaten sadece atmosferik olmayan araclar icin gelistirilmis bir sivi-LP enjeksiyon sistemidir. Prins'in Hollanda'da montajini yaptigi bir araci surme sansim oldu (VW Jetta) ve surus keyfi mukemmeldi. En guzel yaniysa soylenenlere gore motor gucunde (LP'nin motora enjeksiyonu sirasinda silindirleri sogutarak karisimin ateslenmesini buji arkiyla yapmaya ve tam yakma sagladigi icin) 3%e kadar guc kazancindan bahsediliyor. Firmanin kendi sayfasindaki bilgi su sekilde;
http://www.prinsautogas.com/en/products/directliquimax_system/directliquimax_system.html

Sistem hakkinda bolgesel distributorunuzden bilgi alamazsaniz, bana PM atin, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim
tamam boyle bir kit var fakat ülkemizdeki kalifiye veya nitelikli elemanlarımız normal LPG uygulamasını adam akıllı uygulayamıyorken ulkemıze yenı gırmıs olan bir kitin araca uygulanmasını dogru bulmuyorum bence bu uygulama ıcın bıraz beklenılmesı gerek... Bi sorun yasadıgınızda ne ile ilgili oldugu bilinemeyecek sonuçtada deneme yanılma metoduyla kobay gıbı kullanırlar artık aracınızı...

euro 5 motor sorunu doğru dediğiniz gibi ancak turbo olduğundan kaynaklı randuman sorunu da mevcut. bir ara çok araştırdım bu konuyu. tsi jetta için ama araştırmalarda net bilgi yok. sıvı sistemler vs daha yeni gelişmekte arabaya ne gibi bir artısı eksisi var kesin bir şey bilinmiyor. turbolu araçlara lpdi gibi bir sistem geliştirilmekte. arkadaşın altındaki akülü araba değil ki taktırıp ŞANSINI denesin! bence hiç gerek yok. net bir bilgi olana kadar yazık etme arabana.

4000tl çok geldiği için yada LPDI daha yeni bir ürün olduğu için valve care'lı lpg takmayı tercih edebilir kullanıcı. Kullanıp sorun yaşamayanlar var vede şiddetle öneriyorlar ama bunun ileride ne olacağı belli olmadığı için kullanıcı illa lpg taktırcam diyorsa bunu adına şansını denemek denir.

iyi geceler arkadaslar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.bugün aracı aldım 2011 model opel astra 1.4 t.Araca 100 tl lik benzin aldım ve bodrumda şehir içinde biraz dolaştım benzin göstergesi çok eksilmedi bence.bu aracı almayı 4-5 aydır kafama koymuştum zaten o yüzden lpg araştırmasınıda çok yaptım ama sonuca ulaşamamıştım.en doğrusu bisüre araca benzinde binmek diye düşünmeye başladım.ama aynı aracı olupta şuan lpg montajı yaptırıp sorunsuz şekilde yaptıran varsada yorumlarını alabilirim.

Geri