Astra J yakıt tüketimi

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Aracım (Astra j 1.4 turbo otomatik) ile ilgili yakıt tüketimi hakkında bir sorum var. Aracım lpgli ve şehiricinde lpg ile 15 km ortalama hız ile 100 kilometrede 14 litre lpg yakıyor. Bu tüketim normal midir?

fthinan55

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz, aracınızdaki LPG sistemi hangi marka,sanki biraz fazla yakıyor gibi.Lpg montajından sonra yolda AFR ayarı yapıldı mi

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Zavoli marka. Afr ayarı yaptırmıştım hocam.

fthinan55

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracınızın lastik jant ebatları orjinal mi,lastik ve jantlar büyütulünce de yakıt artıyor.
Bujilerinizin ömrü bitince de fazla yakar.ben bu işin ustası değilim ama bununla ilgili daha önce okuduğum yazılar ve izlediğim videolardan aklımda kalanları Sizinle paylaşıyorum

• Beğen
Tepkiler: Mümtaz

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Orijinal sanrım hocam 17 inch lastik var. Buji ve bobin takımı ile ilgili bilgim yok valla. Ama alt devirlerde bir isteksizlik var. Ateşlemeden olabilir belki. Ateşleme sistemini de değiştireceğim yakında inşallah düzelir.

• Beğen
Tepkiler: fthinan55

Mümtaz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Şehir içi kısa mesafeli kullanıyor ve sürekli dur kalk yapıyorsanız bu değer normal sayınır. Uzun yol değerleri nedir.
Hocam henüz hiç uzun yola çıkmadım. Çıktığımda o değerleri de yazacağım. Arabayla sabah işe gidip akşam dönüyorum hep trafik var tabi.

06aybars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoşgeldiniz. Ortalama hızınız çok düşük ise tüketim normal olabilir. Ortalama hızınız kaç gözüküyor?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba. Aranıza yeni katıldım. Aracım (Astra j 1.4 turbo otomatik) ile ilgili yakıt tüketimi hakkında bir sorum var. Aracım lpgli ve şehiricinde lpg ile 15 km ortalama hız ile 100 kilometrede 14 litre lpg yakıyor. Bu tüketim normal midir?
Çok fazla...

06aybars

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben manuel ile Ankara da 30-31 km ortalama hızla 10,5-11 lt lpg tüketiyorum ki agresif kullanmam. 15 km ortalama hız ve otomatik vites için tüketim bence çok normal. Araç sürekli yoğun trafikte.

1850 dd maksimum tork gözükse de araç 2200-2300 devirden sonra yürümeye başlıyor. Sınıfının en ağır aracı onun da etkisi büyük.

Önceden 1.6 dizel kullandıysanız alt devirlerde onlar gibi gitmiyor astra . Üst devirlerde bir çok 1.6 dizeli duman ediyor orası ayrı.

• Beğen
Tepkiler: Meteefe