Atiker filtre degişimi

SEVEMEDİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DEGİŞEN PARÇA
atkerfltre.jpg

Son düzenleme:
bende dün değistim 10000 km bakımı diye 30 tl verdim bende arabanın çekisinin arttığını hissettim psikolojik midir gerçekmidir anlamadım depo bitsin bakalım ne olacak

arkadaslar atiker denince aklıma bir şey geldi bu ateşleme bobinine takılan kablo nedir acaba lpg sisteminın devir algılayıcı sının kablosu falan diyorlar bazı yerde benim okudugum o kabloyu krank devir sensöründen alınacagı bilgisi var bu sekılde bobin arızası verirmiş sizce hangisi dogrudur.saygılar

bende dün değistim 10000 km bakımı diye 30 tl verdim bende arabanın çekisinin arttığını hissettim psikolojik midir gerçekmidir anlamadım depo bitsin bakalım ne olacak

bende depomu bitirip ne kadar yakdigina bakip eğer yakit yine fazla yakarsa yine atikere gidip yakit katkisi yaptiracagim çünkü(geçen ay buji + hava filtresi+lastikler )yakiti etkileyen herşeyi yeniledim yakit katkisida 10.000 km bakimda olmasi gerekenlerdenmiş toplamda 80 tl tutuyordu sadece filtre degiştirdim ( yanimda para yoktu) 25 verdim ama yakit katkisini yaptiracagim enjektörleri falan temizliyormuş sadece bu kaldi zaten

Son düzenleme:
bende depomu bitirip ne kadar yakdigina bakip eğer yakit yine fazla yakarsa yine atikere gidip yakit katkisi yaptiracagim çünkü(geçen ay buji + hava filtresi+lastikler )yakiti etkileyen herşeyi yeniledim yakit katkisida 10.000 km bakimda olmasi gerekenlerdenmiş toplamda 80 tl tutuyordu sadece filtre degiştirdim ( yanimda para yoktu) 25 verdim ama yakit katkisini yaptiracagim enjektörleri falan temizliyormuş sadece bu kaldi zaten

bence bu tarz şeyler para tuzağı gibi geliyor. o filtrenin maliyeti 5-10 lira arası bi miktar yakıt katkısı dediği olay carbon clean olması lazım. illaki faydası vardır ama en iyi marka würtz dü galiba bununla yapılması lazım ki fayda göresin bilinmedik marka ile bu işlemi yapıyorlar..

aracın ne kadar yakıyor su an

aracın ne kadar yakıyor su an

şehir içi 250-265 krş arasi şehir dişi 200 krş depo bittikden sonra bakacagim ne kadar yakdigina
daha önce şehir içi 200 -220 arasi şehirdişi 170-180 krş arsi yakiyordu
NOT İKİ KIYASLAMADAKİ LPG FİYATLARI AYNI

SİZ NE KADAR YAKIYORSUNUZ

çok yakıyormussunuz ben saher içi 12 lt sehirler arası 8 lt yakıyorum şehir içi çok kısa mesafede kullanıyorum aracımı ve aracım otomatik sizin benden 1-2 lt az yakmanız gerekiyor sehir içinde

çok yakıyormussunuz ben saher içi 12 lt sehirler arası 8 lt yakıyorum şehir içi çok kısa mesafede kullanıyorum aracımı ve aracım otomatik sizin benden 1-2 lt az yakmanız gerekiyor sehir içinde
meraba Abdulkadir kardesim nasilsin:D
bende 1000km bakimini yaptirdim daha dorusu bakti sizdirma varmi diye okadar.zaten söyledim yakiti iyi sakin bozma diye:) ama son depoda daha 300 km olmadan kirmizi yandi.daha önceki depolarda 34-35lt gazla sehir ici 395 ve 400km yapmistim ama bu son depo nedense az gidecek gibi.

Yanlış hesaplamadıysam km'de 25 kuruş da aşağı yukarı 100 km'de 12-13 Lt arasına tekabül ediyor.

Adana'da LPG: 1.96 TL
Trabzon'da LPG: 2.02 TL
İzmir'de LPG: 1.95

Benim aracım da 1995 Astra F 8V Otomatik Vites. Ben de daha çok kısa mesafe kullanıyorum. Mesela yarın yaklaşık 2 km gideceğim. Arabayı park edeceğim. 5 saat kadar sonra da yine 2 km sürüp eve geleceğim. Son ölçümümde km'de 25 kuruş çıktı benimde. Normal değerlerde mi acaba?

Geri