atiker marka sirali sistem

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan murat20
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

murat20

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar aracim yolda giderken lpg den benzine geciyor gaz dolu olmasin ragmen yardimlarinizi bekliyorum tesekkur ederim

Son düzenleme:
arkadaslar bugun baktirdim arabayi beyin dediler 300 tl degestirmedim beyin olma ihtimali varmi sigorta ve gaz kesicilerde sorun yok bilgisayarda enjektor hatasi cikti ama arabada tekleme yok map sensoru bu sekilde sorun yaparmi

arkadaslar bugun baktirdim arabayi beyin dediler 300 tl degestirmedim beyin olma ihtimali varmi sigorta ve gaz kesicilerde sorun yok bilgisayarda enjektor hatasi cikti ama arabada tekleme yok map sensoru bu sekilde sorun yaparmi

hata kodu enjektör çıktı fakat size beyin mi dediler tam olarak neye dayanarak beyin dediler aracı kontrol etmeden tam olarak şurdan demek yanlış olur

evet hata kodu enjektor cikti ama arabada tekleme yok hata kodunu sildiler arbayla 3 veya 4 km dolasip geldim lpg den benzine gecti lpg gosterge dugmesine basiyorum isiklar sonuyor tekrar basiyorum isiklar yaniyor lpg gecmesi gerekiyor benzinde devam ediyor taki kontagi kapatana kadar saygilarimla

evet hata kodu enjektor cikti ama arabada tekleme yok hata kodunu sildiler arbayla 3 veya 4 km dolasip geldim lpg den benzine gecti lpg gosterge dugmesine basiyorum isiklar sonuyor tekrar basiyorum isiklar yaniyor lpg gecmesi gerekiyor benzinde devam ediyor taki kontagi kapatana kadar saygilarimla

sağlam beyinle bir denemek lazım eğer düzelirse tamiri mümkünse tamir yaptırırsınız değilse yenisini alırsınız regülatörden kaynaklıda olabilir lpg ısı sensörüde hatta belkide seçimi yapan tuşta bile sorun olabilir detaylıca incelemek gerek aşağıdaki linkte sorunları listelemişler isterseniz bir bakın belki sizin sorunda yazıyordur eğer katkılı lpg kullandıysanız map sensörüde bozulmuş olabilir

http://www.lpgyedekparca.com/lpg-sorunlari-ve-cozumleri-hID70.html

aynısı bende oldu. 10 gün filan böyle gezdim. sakın beyin filan değiştirme bir servsite filtreleri değiştirdiler, map sensörün v.s. hepsine baktılar olmadı. ostimde başka bir atiker servisinde bana da beyin değişecek dediler, bir usta bunları söylerken bir eleman da simit tankın üzerinde biraz gaz boşalttı birşeyler yaptı. tekrar kapattı. biraz muhabbetten sonra arabayı çalıştırıp ayrıldım oradan... eski haline dönmüştü. beyin filan değişmedi. normal benzinde çalıştı 30 saniye sonra gaza geçti. o gün bugündür herşey normal. yalnız lpg beyninin sabit olup olmadığın kontrol et. araba giderken sallanıyor mu v.s. motoru yıkatırsan lpg beynini iyice muhafaza et.

Arkadaşların dediklerini uygula en son tek çözümü ateşleme bobinînden sinyal ucu alıyorlar. Yerini bobinin giriş ucu değile çıkışından al düzelecektîr. Atikerin olduğu opellerde bu sorunla çok sık karşılaşılmaktadır.

arkadaslar herkese slm sorunu buldum enjektor kablolari lpg tankkindan gelen bakir borunun altindan geciyor kablo gergin oldugu icin boruyu surterek kisa devreye geciyor buda enjektor hatasindan benzine geciyor bilginiz olsun yardimlariniz icin tesekkuler

Geri