atiker

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan patates
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

patates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra h 16 16v 2004 aracımı yeni aldım almadan 4bin kilometre önce adam atiker sıralı sistem taktırmış bende bin 2 bin kilometrede ben yapdım hiç problem yaşamadım ama sanki biraz fazla yakıyor ve benzine geçdiğimde çok fark var ama çok yani çekişde mesela 100 km de 30 lira gaz gidiyor normalmi bu ya

birde benim baskı balatalar bitk onu değişdirmem lazım ama oda bu kadar etki ediyormudur çok yakıyor sanki son olarak da benzin depom kaç lt ve şu durumda kaç liraya dolar teşekkürler

Yanlış anlamayın ancak sorunuzu tam olarak anlayamadım , bir benzinden bahsetmişsiniz , bir LPG'den bahsetmişsiniz , bir baskı balata demişsiniz , önce şunları bir sıraya koymak lazım , sorunuza gelirsek (anladığım kadarıyla cevap vereyim)

Araca tüp takdırdım bedava geziyorum diyen , yalancının önde gidenidir , inanmayın bu tür laflara , araca tüp takılınca araç performanstan %5-%10 arası düşer , doğal olarak aracın gitmesi için siz daha çok gaza yüklenirsiniz , buda yakıt sarfiyatınızı en az %20 oranında arttırır ancak aldığınız gazın litre fiyatı (Ortalama 2.59 Litre fiyatı var) benzinin litre fiyatından düşük olduğu için , siz bundan kazanç sağlar ve benzine göre tasarruf etmiş olursunuz , bende çok araştırdım çünkü bende aracımın çok yakmasından şikayetçiydim hatta geçenlerde yaktığım yakıt değerlerini forumda paylaştım ve birçok gerçek veya gerçek olmayan yorumlar aldım , sonunda aracımın aslında çok değil , normal yaktığını anladım

Konuya bakmak istersen : http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=94238

Yani aslında araçlarımız çok yakmıyor , benzin ve gaz ülkemizde pahalı olduğu için bize çok yakıyor gibi geliyor , e bu araba nasıl çalışacak benzin veya gazı yakmadan ? Sizcede biraz mantıksız olmazmı bu soruyu sormak

O zaman sizde 2 lokma ekmek ile 7 saat aç , susuz dayanın yani :)

Saygılarımla

Bence gayet iyi :) Lpg takmaya değer:) Bende benzinde 100 kmde 50 tl yakıyorum :) Ama aracı seri kullanıyorum anı iniş kalkışı çok yapıyorum. Bu yüzden lpg taktıracağım. Servisten lpg ustası tavsiyesi aldım bakim inş. bir sıkıntı çıkmaz.

Bitik balata %100 e kadar fazla yaktırır. Bir nokta gelir ve sıyırır, araç 1 metre dahi hiç yürümez ne kadar gaza basarsanız basın, dünyanın en çok yakan aracı olur.

dün uzun yola çıkdım gece saatlerinde uzun yoldan kastım 250 km civarı lpg tankım 32 lt 50 liralık gaz aldım 20 litreye denk geldi ve yapdığım yol 210 km hızım 2 saatlik yolda 40 dakika felan sabit 90 daydı geri kalan zamanlarda 120 nin aşşasına düşmedimm birde arabada 4 kişiydik ağırlıklar şöyle
1. kişi 130 kilo
2. kişi 110 kilo
3. kişi 80 kilo
4. kişi 80 kilo

toplamda 400 kiloyduk bu değerler sizce normalmi yoksa bir problemim varmı ona göre lpg yi bakıma sokdurucam boşa para vermiyeyim

opel astra g 1.6 16v

Son düzenleme:
dün uzun yola çıkdım gece saatlerinde uzun yoldan kastım 250 km civarı lpg tankım 32 lt 50 liralık gaz aldım 20 litreye denk geldi ve yapdığım yol 210 km hızım 2 saatlik yolda 40 dakika felan sabit 90 daydı geri kalan zamanlarda 120 nin aşşasına düşmedimm birde arabada 4 kişiydik ağırlıklar şöyle
1. kişi 130 kilo
2. kişi 110 kilo
3. kişi 80 kilo
4. kişi 80 kilo

toplamda 400 kiloyduk bu değerler sizce normalmi yoksa bir problemim varmı ona göre lpg yi bakıma sokdurucam boşa para vermiyeyim

opel astra g 1.6 16v

bende astra g sahibiyim atiker sıralı sistem mevcut. genel olarak aracımı %70ş.dışı %30ş içi kullanıyorum. uzun zamandır uzunyola çıkmadım ama bu kullanım şartlarımda 20LT gaz ile 240-250 km arası yol yapıyor aracım. 100km/8.8lt gaz yakıyor aracım.

Aracımda 50000kmdir bu sistem takılı herhangi bir sorun yaşamadım çok yaktığınıda düşünmüyorum.

Ancak siz Baskı ve balatanın bitik olduğunu söylemişsiniz. Bu nedenle aracınız fazla yakar. lpg ve benzin farketmez ciddi performans kaybıda yaşarsınız. Bu sorunun lpg sistemi ile alakalı olduğunu düşünmüyorum biran önce baskı balata değişim yaptırın.

gerçi ben 20 litre gazla 210 km yapdım ve aracımda 400 kilo vardı e o zaman iyiymiş

Geri