aux girişi

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar bir şey sorayım teyibin arkasındaki aux girişini usb ye çevirebilirmiyiz olur mu olmaz mı acaba.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
olmaz

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olmaz çünkü;

aux ses giriş arabirimidir.

usb ise haberleşme arabirimidir.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bu sebepten dolayı olmaz.
ama mesela usb yi aux e çevirmek mümkün.

mümkün,yanlız 2 parça ya ihtiyacınız var, 2 ucu ince stereo kablo ve usb çeviricisi.yanlız teknosa gibi yerlerde bulmazsınız,elektronikcilere bakın

linki de burada;
http://www.amazon.com/stereo-headset-speaker-adaptor-phones/dp/b0013urk04/ref=pd_bxgy_e_img_b

yanılıyorsunuz arkadaşlar. usb yi aux a çevirmek mumkün ise bile linkini verdiğiniz şekilde değil. o linkteki htc marka cep telefonlarında sıradan kulaklık kullanmak için bir çevirici.

usb deki şarkıları ileri-geri, önceki-sonraki şeklinde düğmeleri olan bir çevirici olması lazım. onun da çıkışını aux a bağlayacaksınız.

o linkteki gibi bişey olsaydı şarkıları nasıl değiştirecektiniz ? :)

umarım anlatabilmişidir.

Son düzenleme:

ceyhun oxus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanılıyorsunuz arkadaşlar. usb yi aux a çevirmek mumkün ise bile linkini verdiğiniz şekilde değil. o linkteki htc marka cep telefonlarında sıradan kulaklık kullanmak için bir çevirici.

usb deki şarkıları ileri-geri, önceki-sonraki şeklinde düğmeleri olan bir çevirici olması lazım. onun da çıkışını aux a bağlayacaksınız.

o linkteki gibi bişey olsaydı şarkıları nasıl değiştirecektiniz ? :)

umarım anlatabilmişidir.

aux-usb çevirimi yazdığım şekli ile mümkün.Link deki ürün Htc için ama benzer çeviriciler de satılıyor fakat şarkı dinlemek için bir ucu usb olan mp3 player kullanmak lazım.(bunun içinde usb out-in/in-out çeviricisi gerekirse tolpam 3 parça ve 15-20 TL ye halledilir) 1-2 gün içerisinde kendi aracımda deneyeceğim,sonuçları paylaşırım.bu arada eski aracımda aynen bu şekilde müzik dinleyebiliyordum sanırım bir problem çıkmaz.ayrıca elektronikte "olmaz" diye bir kavram yoktur,bizim bilmediğimiz vardır.
dediğim gibi önce ben bir deneyeyim olumlu ya da olumsuz haber veririm

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaşım deneyip paylaşmanızı bekliyorum.

not : konuyu açan arkadaşın demek istediği şeyin "flash belleğini takıp mp3 leri dinlemek" olarak anladım. bu haliyle olmayacağını savunmaya devam ediyorum. haa siz usb girişi olan bir mp3 çalar bulup bunun kulaklık çıkışını teybin aux una bağlarsanız tabiyi ki olur ama istenen şey o değil.
o zaman zaten mp3 çalara isteğim şarkıları atarım flash belleklik bir duruma ihtiyaç kalmaz.

Son düzenleme:

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Teypteki aux girişine USB baglyamazsınız.
Bunun öyle basit kablo çeviricisi de olmaz.
Bu elektronik mantığına aykırı. Aux analog giriş ister.
USB ise dijital bilği içerir, giriş veya çıkış değildir. Tanımlı olan kontrol yazılımına göre data uçlarına bilği girer yada çıkar.
Teybin usb yi donanım olarak algılaması ve teyp üzerinden kullanılabilmesi için iç yazılımında altyapısının olması gerekir. Buda kesinlikle Aux girişinden olacak bişey değildir.
iksinin çalışma şekli, amacı ve mantığı birbirlerinden çok farklı