Aydın-Didim lpg ölçümüm

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan 09SLYMN89
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra G 1.6 sedan kasa ile devamlı 2500-2650 devirde 88-95 km hızlarda 183 km de 13 lt yakmış.Bu hesaba göre 100 km de 7,10 ediyor.Kabaca 7-7.5 arası bir rakamda tüketim yapmaktadır.
Ama dikkatimi çeken şey şu, internetten buldğum broşüründe 100 kmde ortalama 7.0 yazıyor.ama ben şehirdışı yakıt tüketimi yaptım.Benim değerler normal mi???
Not:aracı çok sakin kullandım tabir-i caizse ayağımın altına yumurta koydum:D

Son düzenleme:
Peki bunun şehirdışı tüketimi(fabrika değeri) net olarak nedir?
Ben int.den bulamadım da...

soruma bi cvp gelmedi hala daha yavvv:)

hocam iyi yakmışsın işte fazla kurcalama nazara gelirsin :) ben 120 km ortalama ile 8.5-9 lt 100 km de yaktım. istanbul izmir. ort 1.96 tl den km de 17.7-18 kuruş.

Astra G 1.6 sedan kasa ile devamlı 2500-2650 devirde 88-95 km hızlarda 183 km de 13 lt yakmış.Bu hesaba göre 100 km de 7,10 ediyor.Kabaca 7-7.5 arası bir rakamda tüketim yapmaktadır.
Ama dikkatimi çeken şey şu, internetten buldğum broşüründe 100 kmde ortalama 7.0 yazıyor.ama ben şehirdışı yakıt tüketimi yaptım.Benim değerler normal mi???

LPG demi Benzindemi.

Ben benzinde 6lt yakıyordum 100km'de
Şuan LPGde 7.2 felan.

Bence de gayet normal arkadaşım. Benim uzun yol benzin tüketimim 6.6 Litre civarıydı. LPG tüketimim uzun yol için 7.5-7.8 litre civarı.

Kısaca seninki de çok uygun. :)

LPG demi Benzindemi.

Ben benzinde 6lt yakıyordum 100km'de
Şuan LPGde 7.2 felan.

Hiç benzinle ölçüm yapmadım,ne zaman gaz taktırdım o zaman ölçüm yağmaya başladım,oda Alpmurat yüzünden :D:Dbabama dedim bi kere benzinle gidelim biraz motoru şımartalım dedim ''Allah Allah biz niye taktık bu tüpü dedi:)''

Hiç benzinle ölçüm yapmadım,ne zaman gaz taktırdım o zaman ölçüm yağmaya başladım,oda Alpmurat yüzünden :D:Dbabama dedim bi kere benzinle gidelim biraz motoru şımartalım dedim ''Allah Allah biz niye taktık bu tüpü dedi:)''

Adam doğru söylemiş :) Ben LPG bitti ikazı duydummu strese giriyorum. Ben o kadar zenginmiyim lan diye hemen FULL'le abi.
Bu arada gecen benzinde gideyim dedim arabada şımarmakdan çok ulan nerede benim LPG'm hazzı hissetim gerçekten de araba sanki LPG ile yapılmışta ben benzin deposunu sonradan taktırmışım gibi :)

Lpg nin şu yönünü seviyom,tek FULLE diyebildiğimiz yakıt olmasından dolayı :D
Sadece bi kere benzin deposu fullendi o zamanda tüp yoktu bide düğün vardı ondan:p,artık deponun küfü müfü o zaman gitmiştir ama gene başlamıştır,1 sene oldu yarımın üstüne çıkmayalı:)

Geri