bakımdan sonra daha cok yakmaya başladı ??

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ılk 10000 km arac cok yakar kurum bağlar denılıyor ya benım astra h dızel arac mubarek hıc 7.2/100km nın altına dusmedı bı kac gun once gıttım 10000 km de servıse soktum hadı erken olsun dıye yakıt azalır dıye arac sımdı 8.5 lıtre yakıyor klıma acınca 9 u gecıyor benım ne yapmam lazım bunlar aracın bı yerınlemı oynadı bı yerde kacak mı var anlamadım kullanım tarzım hep aynı gıttıgım yerler aynı degısmedı ama 9 un ustu cok degılmı dızel arac ıcın??

Kullanım şekli de belirler bunu? Eğer naif kullanıyorsanız mutlaka sorun vardır. Forumda 3.9lt gören arkadaşlar var. Umarım düzelir.

Bu arada serviste bir şey yapmıyorlar ilk 10000 bakımında. Filtreler+ufak bakım...

Lastik havalarını, jantları, lastikte yırtık patlak varmı onlara bir baktırın derim. Benim araç benzinli, sakin kullanımda 5.5-6 yı geçmiyor..

ya herseyıne baktırdım aracın servısı aradım dedıklerı bakımdan sonra ılk 10 gun cok yakarmısmıs sozde bakalım bı 10 gun olsun o zaman ne olcak bı daha depoyudoldurdugumdada aynısını yaparsa goturup servıse bırakıcam aracı tekrardan cok sacma gercekten

Cidden enteresan dizel araba benzinli gibi yaksın. 10.000de sıradan bakım olur filtre değişimi gibi ağır bakım olmaz. İnşallah çabucak çözüm bulursun.

ınsallh bıde aklıma su geldı bu defa mazotu baska bı shell den almıstım yarın gıdıp tekrardan eskı aldıgım yerden fullucem bakalım degıscekmı ama genede cok degıl mı 7.2 olsa bıle sehır ıcı...

aracın yakıtını bı turlu dusuremedım kafayı yemek uzereyım depoyu fulledım fazla gaza yuklenmıyorum sakın kullanıyorum neler yapıyorum ama nafıle 8 ın altına ınmıyor yakıt mıllet 4 5 lıtrelerden bahsedıyor yok gecen gun 300 km yol yaptım sehırler arası 5.2 nın altına dusmeıd kı hızım 100 un ustune cıkmadı sakın sakın gıttım forumlarda yazmıslar uzun yolda 4 un altını goren var nedır bu sorun daha once basına gelen var mı acaba?

Geri