bas için kabin yapımı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vectrali
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadasımdan 25 cm pioneer bas aldım eski. elimde ufak kendi yaptıgım kabin vardı buna koydum yanlız bas cok boguluyor nedeni nedir?yanından delikte actım aynı. baska kabin yapmayı düşünüyorum ama nasıl?bilen arkadaslar varsa tarif edebilirler mi?şimdiden teşekkürler...

Kaçlık delik açtın ona göre pimaş al (bence 100 lük ) içeriye dogru uzat en hoşuna giden boyda bırak slikonla kapat yanlarını üzerinede bi siyah port tak on numara olur

delik actımda içeriye uzatmadım 50 lik delik.ama litre tutmuo 25 cm bi basa 35 litre gerekiyormuş benim kabin 25 litre civarı yeniden yapmayı düşünüyorum da portun yeri önemli mi kabinde?

25 cm şu efsane kağıt baslardan mı?
eğer öyleyse kutuya ne gerek varki arka panzilota koy, onlar kutuda bass vermiyor bildiğim kadarıyla

basım eski pioneer maalesef free bas. kabin harici koyabilecek bir yer yok arabada . Yaklaşık 40 lt kabin yaptım büyük bi port koyacam rahat nefes alabilmesi için.kabini bu basa göre değil ileride bas alırsam kabini hazır olsun diye yapıyorum idare etmesi acısından bu bası koyacam.

KAbin lt bence çok önemli değil freeair ise kutunun içini elyafla doldur portu ona göre ayarla alacaksanda tüp al derim...

yaptım artık kabini bakalım izalosyon yapacam içine...

Bu işte en önemli nokta kutunun hacmi ve portun ölçüleridir.İstediğin bası istediğin anfi ile besle ama kutunun hacmi ve port uygun değilse ses almak mümkün olmaz.Ama basın free-air bence bası değiştirmelisin.1990 lı yıllarda free-air basları kutuda kullanmıştım ben de ama istediğimiz gibi olmamıştı tabiki

şimdiki imkanlar kısıtlı. ama kabini yeni alacağım basa göre yaptım 25 cm bi bas için 35 lt tavsiye ediyolar benim bas 40 lt ye yaklastı portu da 50 lik pimaş boru:) ama portu nasıl bir ölçüyle koyacağımı bilemediğim için sol üst yanından içeri doğru uzattım.

Geri