Bayram Sabahı Nazar Değdi :(

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sabah 6:45 civarı bayram namazı için camiye gitmiştik, aşırı bir kalabalık vardı didim/akbük'te... park edip bir an önce yer bulalım derken kör noktamda kalan beton direğe fark etmeyerek sağ arka tamponumu çarptım... çatırt diye bir ses çıktı çok korktum hasar ağır diye ama resimdeki hasarı gördüm inince... tamponun dış kısmında hiç bir şey yok, sadece bagaj kapağına bakan üst kısımında bir çatlak oluştu... çok üzdü beni... bir de sanki tampon biraz sarktı gibi, 1.2 cm lik bir boşluk var çamurluk ile arasında ittirince ileri geri oynuyor... tırnak mı kırıldı acaba iç taraftan?
Ne diyorsunuz bu hasar onarılır mı yoksa tamponun değişmesi mi gerekir?
Ben onarım olursa olsun olmazsa kalsın taraftarıyım... Kimisi diyor ki plastik tamircileri var ısı tabancası gibi birşeyle eritip kaynatıyorlar sonra astarlayıp ufak boyuyorlar kapanıyor, kimi diyor tampon değişmeli... sizlerin yorumu ne?

190820124687.jpg

190820124688.jpg

Geçmiş olsun, bu tür kazalar sık yaşanıyor. İzmir 3 ncü sanayide tampon onaran bir yer var ama fiyatları bana biraz pahalı geldi. (Benden basit bir onarım için 50 TL istedi+tamponu söktürüp getireceksin dedi :) ) Biz de tamponu kendimiz söküp sıcak silikonla tamirini bedavaya yaptık.

Bu hasarda da sökmek gerek, üstüne dıştan plastik tamiri, içten dikişe gerek yok gibi duruyor.

hatırlarsın meslektaşım bir kamyonetin çarpmasıyla hemen hemen aynı hasar da ben de oluştu. tamir ediliyor benimkini de tamir edeceklerdi ancak arka tekerin üstüne doğru tarafında ucunda değil ama ortasında bariz bir açılma mevcuttu. tırnaklar kırıldığı için tampon değişti. Senin az ise tırnaklar kırılmamış sadece esnemiştir. önceki accord aracımda önden ufak dokundurmuşlardı ve tampon demiri sivri bir şekilde çıkmıştı onu eritip düzeltip lokal boyadılar sıfırdan farksız oldu.

teşekkür ederim arkadaşlar... haftasonu izmire geçicem, savaş abinin dediği gibi 3. sanayide bir dolanayım bakalım ne diyecekler... umarım hallederler...

Auto King Bornovaya gittim bugün...
Resimdeki hasar için 230 TL mini onarım bedeli istediler...
Sizce normal mi ? Bana çok pahalı geldi... :confused:

190820124688.jpg

anladığım kadarıyla kasgonuz yok hocam. fiyat normal ama auto kinglerin işçilikleri malum. yakın fiyatlara bildiğiniz iyi kaportacı varsa daha iyi olur kanaatindeyim. zira accordu küçük bir dükkanı olan tanıdık kaportacıya yaptırmıştım ama usta iyi bir ustaydı mükemmel oldu.

geçmiş olsun

Geri