Bazen marş hiç basmiyor bir gün sonra düzeliyor???

turbulanss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşik üç aydir karşilaştiğim bir sorun.araba gayet normal çalişirken biryere gidiyorum.işimi hallediyorum geliyorum ve bir bakiyorum arabam çalişmiyor:( ortalama ayda bir defa oluyor ve hiç birşey yokmuş gibi öteki gün yada yarim saat sonra araba çalişiyor.kontaği çevirdiğimde arabadan hiç bir ses gelmiyor.yani aküde bir problem yok onu biliyorum çünkü ateşleme hiç yapmiyor. Benim şöyle bir tahminim var... Arabayi ilk aldiğimda çok acemiydim. Müzik sistemi olduğundan arabayi istop ettirdiğimi sanip seside duymayinca araba çalişirken kontaği çevirdiğim oldu bugune kadar 8-10 kere:) marş dinamosunu yakmiş olabileceğimi düşünüyorum... Sanayiye götürdüm ustada bilemio.arabayi çalişirken biraksam ustam rastgele bir yeri değiştirecek boşuna para vermiş olacağim.işin garibi en olmadik zamanlarda oluyo bu.arabannin muayenesi geldi dün egzoz emisyona sokacağim arabayi, parayi yatirdim gittim aracimi almaya kaldi... Neyseki 15 dakka sonra düzeldi... Acil yardiminizi bekliyorum teşekkürler

Kontak termiği bozulmuş. En fazla işçilik dahil 100 tl.

teşekkür ederim.bunu söyleyen hiç olmamıştı.peki neden kaynaklanır bu arıza bi bilginiz varmı??

gösterge arkasında soket var onu sabitleyin

gösterge arkasında soket var onu sabitleyin

bu aarıza ilk olmadan yaklaşık 2 hafta önce göstergenin altından bir tutam kablo nasıl olduysa gaz pedalının oraya sarkmış ayağıma takılmıştı.bu arıza ilk olduğunda sigorta falan dediler...ben elimle direksiyonunn alt tarafına elimi uzatıp rastgele oradaki kablolara falan dokunmuştum...buda bi ihtimal.umarım bidakine çok kötü yerde kalmaz araba:)bu soket dediğiniz şeyin işlevi nedir

Geri