Ben Ne Bahtsız Adamım Arkadaş :)

Opel's Driver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar ;

Bende 2009 Model Astra HB 1.3 CDTI Cosmo Var.Bilen arkadaşlar tanıyor aracı.

Bugün sakince arabama bindim maşa bastım yürüdüm , 2 dakika demeden Airbag Lambası Yandı.Haydaaa dedim kendi kendime bu nerden çıktı dedim kendi kendime. Neyse işimde yoktu gittim opel servisine , direksiyondaki airbag arızalı değişmesi gerekiyor 3.000 TL Dedi.

Ne diyorsun ustam sen dedim , 2009 Model araba durduk yere noldu da bu airbag'e değişmesi gerekiyor dedim.Değişcek abi dedi. Tutar 3.000 TL. Neyse Servisin önüne park etmiştim aracı , usta dedi içeri alalım yağmur başladı dedi. Verdim Anahtarı ustaya , anaaaa bide ne göriyim arabada tık yok.Marş basmıyor. Akü bitti.Yıllardır kullandığım arabamın aküsü servisin önünde bitti :)

Birde Aküyle uğraştık şarj marj hallettik.

Biz biraz genciz daha yaşımız 23 , 3.000 TL Normal fiyatmı airbag için yoksa başka yerleride araştırayımmı ? Büyüklerim ne tavsiye eder bana ?

Saygılarımla

Opel's Driver(Şahin)
Opelim.Net Üyesi

Merhaba Arkadaşlar ;

Bende 2009 Model Astra HB 1.3 CDTI Cosmo Var.Bilen arkadaşlar tanıyor aracı.

Bugün sakince arabama bindim maşa bastım yürüdüm , 2 dakika demeden Airbag Lambası Yandı.Haydaaa dedim kendi kendime bu nerden çıktı dedim kendi kendime. Neyse işimde yoktu gittim opel servisine , direksiyondaki airbag arızalı değişmesi gerekiyor 3.000 TL Dedi.

Ne diyorsun ustam sen dedim , 2009 Model araba durduk yere noldu da bu airbag'e değişmesi gerekiyor dedim.Değişcek abi dedi. Tutar 3.000 TL. Neyse Servisin önüne park etmiştim aracı , usta dedi içeri alalım yağmur başladı dedi. Verdim Anahtarı ustaya , anaaaa bide ne göriyim arabada tık yok.Marş basmıyor. Akü bitti.Yıllardır kullandığım arabamın aküsü servisin önünde bitti :)

Birde Aküyle uğraştık şarj marj hallettik.

Biz biraz genciz daha yaşımız 23 , 3.000 TL Normal fiyatmı airbag için yoksa başka yerleride araştırayımmı ? Büyüklerim ne tavsiye eder bana ?

Saygılarımla

Opel's Driver(Şahin)
Opelim.Net Üyesi

Sizin araba önden hasardan komple konsol sökülüp kaplanmisti en son, yani o lamba yanması bana normal geldi ...

Cim modülü arızalı ise olur, kablo tesisatı arızalı ise olur. Araç toplandığı için içinde airbag olmayabilir, direnç atmışlardır belki. Önce sökün bakın airbag var mı? Varsa başka bir tane ile deneyin. Airbag arıza yapacağını sanmıyorum.

Aracınızın durumunu bilmiyorum ama hep şöyle düşünürüm.Bu tip yüksek maliyetli arızalarda bir kaç servise göstermek faydalıdır diye düşünürüm.Hani el elden üstündür o misal.

Cim modülü arızalı ise olur, kablo tesisatı arızalı ise olur. Araç toplandığı için içinde airbag olmayabilir, direnç atmışlardır belki. Önce sökün bakın airbag var mı? Varsa başka bir tane ile deneyin. Airbag arıza yapacağını sanmıyorum.

Arabanın Direksiyonunu benim yanımda söktüler , airbaglar tam sıkıntı yok. Fakat Usta Değişmesi gerekiyor dedi. Bunu Diyen Ustada Arabayı kazadan sonra toparlayan Özel Opel Servisinin en yetkili kişisi.Bakalım uğrayacam ustaya tekrar.

direk bi airbag tamircisine gitsen ??

muğla'yı şimdi gördüm...ama izmir de vardır...araştırırsanız bulabilirsiniz...

Geri