benzin-hava karışımı

bilemem54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçenlerde durup dururken alkıma bir fikir geldi. arabadaki yakıtın yanması için belirli bir oksijen gerekiyor. ne kadar çok oksijen o kdar iyi yanma gerçekleşir. peki bu yanma için arabalarda oksijen tüpü olsa gerekli oksijeni havadan değilde oksijen tüpünden alsa nasıl olur??
yorumlarınızı bekliyorum

bu seferde benzin alır gibi oksijen tüpünüde sürekli doldurmak zorunda kalırsın ayrıca bunu duyanlar hemen oksijene ötv+kdv+adv+bdv+cdv+.............zdv gibi bilumum vergiler koyar zaten zor kullandıgımız araçlarımızı daha da zor kullanırız ;)

Sizin dediginize benzer uygulamalar zaten NOS vb. olaylar endirekte olsa yapiliyor.
Tabi sadece oksijen yeterli degil.O oksijenin yanmasi icin ona gore yakit ve basinci ve ona göre atesleme gerekiyor.Bu patlamaya ve sikistirma oranina dayanacak uygulamalarda beraberinde gerekiyor.
Bir kac cumle ile yazilip anlatilacak uygulamalar olsa da binlerce Lira'lik butce gerekiyor.

ben maddiyat açısından bakmadım arabadan elde edeceğimiz performans konusu için bu konuyu açmıştım

bu seferde benzin alır gibi oksijen tüpünüde sürekli doldurmak zorunda kalırsın ayrıca bunu duyanlar hemen oksijene ötv+kdv+adv+bdv+cdv+.............zdv gibi bilumum vergiler koyar zaten zor kullandıgımız araçlarımızı daha da zor kullanırız ;)

:DSüper bir yorum olmuş,soğuk havada iyi geldi :D:D

Fazla oksijen ve onu kullanabilmek icin gerekenler oldugu surece performans elde etmemek mumkun degil tabikide.
Bende maddiyat konusunu oylesine yazdim zaten son paragrafta.

ben her zaman diyorum.benzin fiyatları arttıkça ülkemizde kaçakçı sayısı da artar bilim adamı sayısı da :D

ben her zaman diyorum.benzin fiyatları arttıkça ülkemizde kaçakçı sayısı da artar bilim adamı sayısı da :D

artık herşeye kafa yormaya başladık bu gidişle devreleri yakarız :D

Geri