benzin ibresi sorunu lütfen yardım ???

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dinex54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dinex54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2010 corsama lpg taktırdım fakat benzin ibresi sorunu yaşıyorum benzin olduğu halde ibre düşüyor böyle bir sorun yaşayanlar yada bilgisi olanlar bir çözümü varmı yardım edermisiniz ????

Benzin ibresi düşüyor derken ? Birden düşmesi veya hızlı düşmesi tabiki anormal bir durum ancak ayda 1 kez 30 liralık benzin gidiyorsa aracınız LPG'li olduğu halde bu çok NORMAL bir durumdur çünkü benim araçta tüplü ve ayda 1 kez 30 liralık 95 oktan benzin koyarım arabama

Taktırdığınız tüp my11 versiyonludur büyük ihtimalle buda şu demek aracınız tüplüde olsa araç çalışırken enjektörler ara ara memenin kurumaması için benzin püskürtür bundan dolayı benzininiz bir miktar düşer , ha ne zaman benzin püskürtür veya ne kadar püskürtür o tüpü takan ustanın bileceği iş

hayır hayır normal benzin tüketirmiş gibi düşüyor ama araçta benzin var bitmiyor sadece lpgde benzin ibresi düşüyor

1 ay önce bende astra h aracıma lpg taktırdım aynı durum bende de var yakıt tüketiyormuş gibi ibre düşüyor çok canım sıkılmıştı ilk başlarda, hemen lpg'yi taktırdığım firmayı aradım bu durumu söyledim. usta, ibre yakıt tüketiyormuş gibi düşer ama aracı stop edip çalıştırdığınızda eski yerine gelir demişti. aynen dediği gibi oldu aracı stop edip çalıştırdıktan sonra eski konumuna geliyor. şimdi hiç takmıyorum bu durum.

hayır hayır normal benzin tüketirmiş gibi düşüyor ama araçta benzin var bitmiyor sadece lpgde benzin ibresi düşüyor

LPG göstergesindeki ışıkları diyorsanız tüp şamandırasında arıza olabilir

Araçtaki benzin göstergesini diyorsanız eğer aracınız Enjoy yani Full modelse gösterge panelindeki tuşa 4 kez sırayla basıp 4.cü'de 30 saniye basılı tutarsanız yol bilgisayarında benzin deponuzda kaç LT benzin var anlık görebilirsiniz eğer yol bilgisayarında benzinde düşme varsa bir yerlerde benzin kaçağı olabilir keza yoksa benzin göstergesinde yani müşürde sıkıntı olabilir

LPG göstergesindeki ışıkları diyorsanız tüp şamandırasında arıza olabilir

Araçtaki benzin göstergesini diyorsanız eğer aracınız Enjoy yani Full modelse gösterge panelindeki tuşa 4 kez sırayla basıp 4.cü'de 30 saniye basılı tutarsanız yol bilgisayarında benzin deponuzda kaç LT benzin var anlık görebilirsiniz eğer yol bilgisayarında benzinde düşme varsa bir yerlerde benzin kaçağı olabilir keza yoksa benzin göstergesinde yani müşürde sıkıntı olabilir

yok bu genel bir problem honda opel gibi araçlarda var saolunn

Aracında bir şey yok, bunun çözümü de yok bazı araçlarda olurken bazılarında olmuyor. Mesela bir arkadaşımın vectra sında aynı sorun var ama sadece çeyrek depo bezinden sonra yapıyor bende hiç yapmıyor bu olayı .

Bir sorun değil ama özellikle uzun süre benzin alamayınca ne kadar benzin var bilemiyorsun :)

Aracında bir şey yok, bunun çözümü de yok bazı araçlarda olurken bazılarında olmuyor. Mesela bir arkadaşımın vectra sında aynı sorun var ama sadece çeyrek depo bezinden sonra yapıyor bende hiç yapmıyor bu olayı .

Bir sorun değil ama özellikle uzun süre benzin alamayınca ne kadar benzin var bilemiyorsun :)

bugün yarım deponun üzerinde benzin aldım bakalım benzin çok az olursa düzelmiyor devamlı kırmızı ısık yanıp sönüyor

yapmanız gereken sadece depoda ortalama 15 lt benzin bulundurmak.aracınız gittiği yol boyunca benzini yakıp azalttığını düşünerek ibreyi ve yol bilgisayarındaki menzili azaltıyor. fakat stop edip tekrar çalıştırdığınız zaman depodaki yakıtı tekrar ölçüm yapıp ibreyi ve menzili ayarlıyor.

yapmanız gereken sadece depoda ortalama 15 lt benzin bulundurmak.aracınız gittiği yol boyunca benzini yakıp azalttığını düşünerek ibreyi ve yol bilgisayarındaki menzili azaltıyor. fakat stop edip tekrar çalıştırdığınız zaman depodaki yakıtı tekrar ölçüm yapıp ibreyi ve menzili ayarlıyor.

süper site süper yorumlar için teşekkür ederim yardımcı olabildiysek ne mutlu

Geri