Benzinde Boğulma

kayacakabo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, Aracım Lpg li araç.Benzinde çalıştıkdan sonra hemen kalkarken boğuluyor 5 saniye kadar sonra açılıyor normal hale geliyor zaten o süre içerisindede gaza geçiyor.Gazda hiçbir sıkıntım yok fakat benzinde araç kasıyor yokuşlarda özellikle kalkamıyorum gaza geçmesini bekliyorum.Bununla ilgili gazcıya gösterdim motorcu baksın dedi motor ustama gösterdim detaylı incelemek gerek dedi.Bu zaman zarfında başka bir motor ustasına gösterdim benzine bir katkı maddesi kattı 100 km kullan sorun gider dedi kullandım sonuç alamadım.Uzun yolda 50 km 140 km hızla benzinde kullandım tıkanan bir yer varsa açılsın diye ine sonuç alamadım.Belirttiğim konu hakknda yardımlarınızı rica ederim.Aracım 2004 Astra G HB Njoy Şimdiden teşekkürler.

aracınızı bi kaç gün sadece benzinle kullanın. daha sonra lpg ye hiç geçirmeden lpg cinize gidip sıfırdan kalibrasyon yaptırın... sorununuz tamamen ortadan kalkıcak...

benim araçtada var gaz yememe. Daha doğrusu herkeste var.LPG den kaynaklanıyor.Bir zaman sonra benzin de sıkıntı yapıyor.Kar yapalım derken yok benzin pompası,yok enjektör arızası falan filan.

önce benzine alıp biraz sürün.olmaz ise, ısı müşürüne bakın derim.hatta müşürün fişini çıkarıp, arabanın gaz yiyişine bakabilirsiniz.düzeliyor ise ısı müşürü arızalı olabilir..

önce benzine alıp biraz sürün.olmaz ise, ısı müşürüne bakın derim.hatta müşürün fişini çıkarıp, arabanın gaz yiyişine bakabilirsiniz.düzeliyor ise ısı müşürü arızalı olabilir..
ısı müşürüyle nasıl bir ilişki içindedir anlıyamadım.

Aynı sorun bendede var :S o yüzden würth ün enjektör temizliyicisi kattım depoya ve yaklaşık 350km kadar uzun yol yaptım ara ara 160-170 kadar aracı sıkıştırdım. Ama hala daha sorunn devam ediyor :S
Motor sıcakken değilde soğukken daha fazla hissediliyor. Sorun başlamadan önce açık hava filtresi kullanıyordum sırf bu yüzden yine orjinal filtreyi taktım. Bakalım perşembe günü doktoruna götüreceğim arabamı, o ne diyecek acaba?

ısı müşürüyle nasıl bir ilişki içindedir anlıyamadım.

Motor sıcakken, soğuk algılayıp AFR yi zengin karışım yaptırır ve araç boğulur. Baktırmanız da fayda var.

peki bu afr dediğimiz hem benzinde hemde lpg de yaparmı aynı sorunu?

afr=air fuel ratio. Yani türkçesi hava yakıt karışım oranı. Araç benzinde iken bu, motorun sıcaklığını ölçen original sensör ile algılanır ve hesaplanır. Lpg konusunda tecrübem yok, sabit bir oran mı kalibre ediliyor bilemiyorum, yada farklı sensör mü ekleniyor bilemiyorum. Ama benzinde boğulma yapar bozuksa

Filtre bakımında yeniden ayar yaptırdım sorunum düzeldi.Teşekkürler.

Geri