Benzinden lpgye çabuk geçme

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan u555
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

u555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac sabah ilk çalışmada 15 saniye civarında lpg ye geçiyor.
Fakat gün içi kullanımda 1 saniye içinde yani çalışır çalışmaz benzinden lpg ye geçiyor ve geçerken sarsıntı oluyor haliyle erken geçtiği için.Bunun araca zararı olur mu.Bu arada atiker sıralı sistem kullanıyorum ve rolantide (1000 devir altında )tekleme sorununda hala çözmüş değilim..
Teşekkurler.

Havalar çok sıcak LPG termostadı çok çabuk ısınıyor ve LPG ye geçiyor. Termostat sıcaklığı standartı 40 derece diye biliyorum bazı firmalar daha az yaksın hemen geçsin diye 30~35 dereceye düşürüyorlar ayarı bundan da olabilir.

Evet,benimki mesela 32 derece.5 saniyede tık sesi geliyo(tabi ilk çalıştığında deil motor sıcakkene:))

benim araçtakide atiker kendim kablosunu ve proğramını aldım ayarı kendim yapıyorum ısı derecesini 20 derece yaptım gaza geciş süresi zaten en az 2 saniye de gaza geciyor hafif ilk benzinden gaza gecerken sarsıntılı oluyor.
gaz servisine sordugumda benzınde en az 4 5 sanıye calısması lazım dedi yoksa benzin enjektörlerine zarar verir dedi

35 derece zannedersem çok o zaman çok benzin yakıyo kışın 30-40 arası bir şeyler yapıyorum ama yazın farketmez zannedersem yinede bunu işin ehli ustalara sormak lazım..

35 derece zannedersem çok o zaman çok benzin yakıyo kışın 30-40 arası bir şeyler yapıyorum ama yazın farketmez zannedersem yinede bunu işin ehli ustalara sormak lazım..

40 derecede ayarlı şuan için 100mt gidiyorum LPGye geçiyor. kışın 35'e düşürmeyi planlıyorum.. Araba biraz benzin yüzü görsün 100mt yakacağı benzin sarfiyatı hiç bir şeydir. bence arabaya zarar veriyorsunuz

Teşekkurler arkadaşlar.Bir ayar yaptırmak iyi olacak ama her nedense ne zaman sanayiye gitsem bi sorunu çözüp başka bir sorun çıkıyor ama .. hadi bakalım.

benim araçtakide atiker kendim kablosunu ve proğramını aldım ayarı kendim yapıyorum ısı derecesini 20 derece yaptım gaza geciş süresi zaten en az 2 saniye de gaza geciyor hafif ilk benzinden gaza gecerken sarsıntılı oluyor.
gaz servisine sordugumda benzınde en az 4 5 sanıye calısması lazım dedi yoksa benzin enjektörlerine zarar verir dedi

sonrada atiker den 2.5 yıldır çekiyorum diyorsun 20 derece çok az lpg buhar haline 28 derecede geçiyormus dolayısıyla eğer 28 den önce aracın gaza geçerse yanma odalarına lpg sıvı olarak ulasır hem sağlıklı yanmaz hem arabana zarar verir hemde tekleme yapar mısbunlar hep mış tabi çünkü ben usta değilim okuduklarımdan biliyorum kabloyu nerden temin ettiniz programını nerden buldunuz anlatabilir misiniz bende kendi ayarımı kendim yapmak istiyorum

40 derecede ayarlı şuan için 100mt gidiyorum LPGye geçiyor. kışın 35'e düşürmeyi planlıyorum.. Araba biraz benzin yüzü görsün 100mt yakacağı benzin sarfiyatı hiç bir şeydir. bence arabaya zarar veriyorsunuz
40 derce cok degilmi?
evden arabayı çalıştırıp iş yerine geldigimde bile lpg ye geçmemiş oluyor ozaman (hava biraz sogukken)zaten iştede araba akşama kadar yattıgı için eve dönerkende benzin kullanmış oluyor lpg nin hiç anlamı olmuyor evle işyerinin arası 800m yada 1km şehir içinde zaten lpg 0,35 0,40 yakıyor benzinde de 0,50 0,60 arası yakıyor
yazın hava sıcak olduğundan fark etmez 20 -40 derece öyle düşünüyorum saygılar

Geri